На території Лугинського лісництва ДП «Лугинське лісове господарство» створені два вольєри. В одному з них, площею в 1,6 га, можна побачити більше десятка диких кабанів — від малесеньких до вже трохи «сивих». Є серед них і місцева знаменитість — кабан Шуруп. Через певний час тварини повернуться у дику природу, а поки що їх постійно підгодовують працівники єгерської служби.

Неподалік знаходиться трішки менший вольєр, де мешкає пара козулі європейської. До речі, Лугинське лісництво — єдине, мабуть, на Житомирщині, де у вольєрі проживають врятовані тварини саме цього виду. Самку ще малесенькою знайшли в лісі, коли тій не було й одного місяця, тому довелося на перших порах вигодовувати її з пляшечки. Другу тваринку лісівникам привезло подружжя пенсіонерів, які спершу тримали «знайду» в себе, а згодом вирішили віддати у лісництво.

Для місцевих жителів та гостей селища, особливо дітей, ці вольєри на території Лугинського лісництва — своєрідний міні­зоопарк, де на власні очі можна побачити диких кабанів, свиней, маленьких поросят, а також європейських козуль, почути цікаві розповіді про лісових мешканців.