17 жовтня в Канаді легалізували вживання марихуани, ввівши в дію «The Cannabis Act». За кілька днів до цього було розповсюджено інформаційні листівки від уряду Канади, де роз’яснювалося, чому марихуана відтепер буде у вільному доступі.

«The Cannabis Act» створено, щоб краще захистити здоров’я і безпеку канадців, тримати молодь осторонь вживання марихуани і щоб злочинці та організований кримінал не отримували прибутки», — зазначено в урядовій листівці.
Також у ній опубліковано застереження. Тих, хто продаватиме марихуану дітям, молодшим за 18-19 років (залежно від провінції та території Канади), суворо каратимуть. Легальний канабіс на своїй упаковці матиме акцизний штамп. Марихуану не можна перевозити через канадський кордон. Як і алкоголь та тютюн, марихуана шкідливо впливає на здоров’я, особливо молоді. Серйозним кримінальним злочином є водіння машини й праця на робочому місці у стані марихуанного сп’яніння.

Ще до легалізації марихуани вона була доступною для тих пацієнтів, які мали відповідний рецепт від лікаря. Як і алкоголь, тютюнові вироби, так і марихуана в Канаді продається лише в спеціалізованих закладах.

Специфічний запах марихуани — звичний у багатоповерхівках, де живе молодь, у парках, центрі міста. І від того, що марихуану легалізували, кількість споживачів канабісу, на мою думку, не зміниться. Зате зміниться дещо інше.

Прибутки від продажу алкоголю і тютюну, як відомо, — дуже високі, й вони суттєво впливають на державний та місцеві бюджети. Тепер до цього приєднаються і вливання від продажу марихуани. Частина від цих коштів, сподіваються канадці, піде на систему охорони здоров’я. Адже раніше канадці шкодили здоров’ю курінням канабісу, гроші за його купівлю йшли злочинним угруповуванням, а за лікуванням курці зверталися до безкоштовної державної медицини.

У канадських школах постійно проводиться профілактична робота з дітьми і підлітками про шкідливість куріння тютюну та вживання алкоголю. Тепер до цієї пропаганди приєднається і заклик подумати двічі, перш ніж спробувати марихуану.

Якщо не знаєш, як припинити якийсь рух, то очоль його. Ця крилата фраза добре характеризує ставлення уряду Канади до марихуани. Це — і прибутки в казну, і зменшення кримінальності, і контроль за вживанням наркотика. На мою думку, куріння марихуани — це другий алкоголь. З такими негативними явищами, як втрата здоров’я, аварії на дорогах, розпад сімей. А чи продемонструють канадці свої загальновідомі виваженість і відповідальність, покурюючи канабіс, покаже час.

Марія ХІМИЧ.
м. Ред Дір (Канада).