Колектив «Гармонія and Сяйво» Житомирської міської дитячої громадської організації «Все робимо самі» та громадської організації «Діти Сонця» побував на з’їзді християнської молоді в Єгипті. Він єдиний представляв нашу державу. Вдалося ж поїхати завдяки спонсорській підтримці ГО «Все робимо самі» та міжнародного благодійного фонду «Відродження Володимира Мунтяна». У колективі займаються діти з синдромом Дауна. Вони повезли за кордон виставу «Колобок на новий лад», а також представили декілька танців.

Юні артисти побували на екскурсіях в Олександрії, Кафр Салібі, Каїрі, Бебхе, покаталися на кораблі по Нілу. Виставу показували житомиряни в православній церкві, куди зійшлися діти, молодь і люди поважного віку. Від виступу наших сонячних зірочок глядачі були у захваті. Дуже довго лунали оплески, більш ніж півгодини люди не відпускали дітей зі сцени: кожен хотів мати фото на пам’ять.

Поселили наших артистів у православному монастирі святої Марії в місті Кафр Салібі, де на дітей чекали розваги, басейн і триразове харчування.

Діти з синдромом Дауна, які є в колективі, вперше виїхали за межі держави. Для них ця поїздка була дуже важливою, адже вони вперше побороли свій страх, сівши в літак, побачили справжнє море, побували в зоопарку і змогли взяти на руки звіряток. Все це — кроки до повноцінного життя.

На завершення перебування в Єгипті організатори замовили для житомирян озброєну охорону, яка їх супроводжувала до аеропорту. Так пошанували таланти юних наших земляків.

Богдан КУПЧИНСЬКИЙ,
голова ГО «Все робимо самі».
Фото надане автором.