Наша публікація «Лосі, коні, горілка — і снаряди» в номері за 19 жовтня, отримала неабиякий резонанс. Дуже оперативно відреагували самі військові. Висловлюючи цілком зрозуміле невдоволення появою матеріалу, вони, однак, не зголосилися на нашу пропозицію спростувати наведені там факти офіційно, в письмовій формі. Коли до редакції завітали керівники військової частини А-1796, яка дислокується поблизу села Ушомира, — командир частини, підполковник Любомир Цикаляк, та заступник командира, майор Олександр Рябушенко, — ми запропонували їм висловити на сторінках газети власні погляди щодо порушених питань.

Л.Цикаляк:
— В газетній публікації «Лосі, коні, горілка — і снаряди», зокрема, зазначено: «Цього року Коростенський районний суд розглянув понад 50 справ про адміністративні правопорушення, скоєні на складах в Ушомирі. Майже 30 розглядалися за фактами пияцтва солдатів на посту…». Останні слова тут є неправдою. Я можу відповідально заявити: немає жодного(!) адміністративного протоколу, який був би складений на військових нашої частини під час їх перебування на посту або в наряді.

Існуючі протоколи стосуються зовсім інших ситуацій. Адже є різні випадки, коли виявляють тих, хто випив. Приміром, о 8.00 військовий прибув на КПП напідпитку. А з цієї миті він вже вважається на військовій службі.
Але таких виявляють зазвичай одразу ж — на ранковому шикуванні. Кожен командир перевіряє наявність і стан особового складу та з місця мені доповідає. Якщо у когось виявляються ознаки алкогольного сп’яніння, я приймаю рішення, і санітарним автомобілем солдата везуть до Коростеня на медичне обстеження.

Втім, уявімо ситуацію: хтось пиячив уночі, а під час шикування втаївся. Але о 8.10 наряд ведуть до медпункту. Там лікар проводить медогляд та міряє тиск. Тож фактично нереально нетверезому військовослужбовцю втаїтися ще й від медика. Проте припустімо майже неможливе — медпрацівниця не помітила ознак сп’яніння у солдата. Але ж є ще начальник варти (старший наряду) — і він вкрай зацікавлений, щоб у нього всі були тверезі.
У підсумку отримаємо три кола перевірки на алкоголь: на плацу, в медпункті та з боку начальника варти.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 09 листопада 2018

Погода

Фотоетюд

Фото24012020

Паркування зручне та безпечне.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки