Насиченим було перебування віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе у Житомирі.

Урядовець взяла участь у регіональній нараді з питань пріоритетів гендерної рівності, зазначивши, що «потужний десант» за участю ряду заступників міністрів, експертів і тренерів з міжнародних організацій готовий всіляко підтримувати та допомагати тим, хто на місцях, як правило, на волонтерських засадах опікується питаннями гендерної рівності.

Іванна Орестівна розповіла учасникам наради, котрі приїхали з п’яти областей України, про пріоритети гендерної політики, назвала головні акценти з гендерної тематики в роботі міністерств та відомств. Вона зазначила, що головним принципом запровадження засад гендерної рівності в країні є врахування особливостей кожної окремої області. Саме локалізація гендерної політики на регіональному рівні надає можливість запобігати негативним ситуаціям чи ефективно їх виправляти.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, особливість Житомирської області полягає у гендерному розриві в оплаті праці, що знизився в порівнянні з попередніми роками і в 2017 р. становив 16,6%, що менше середнього показника по Україні — 24,4% (чоловіки отримують більше, ніж жінки). Негативною тенденцією, за даними NDI, є те, що середня тривалість життя чоловіків на Житомирщині майже на 12 років менша за тривалість життя жінок (це один з найвищих розривів по Україні). Частка суїцидів серед чоловіків по області становить 85%.

Разом із цим, віце-прем’єр-міністр похвалила Житомирську міську раду, яка цього року долучилася до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 06 листопада 2018