Останнім часом кожне засідання депутатів облради чимало гострословів називали «цирком» або «театром». І зовсім небезпідставно. Адже жодна з сесій не обходилася без участі так званих активістів. Для них стало вже звичною справою цілою ватагою ввалюватися у зал, блокувати трибуну,галасувати, влаштовувати штовханину, розмахувати плакатами, кидати образливі вислови на адресу депутатів, переривати голову облради… Все це перетворилося вже на негарну традицію. Але ця традиція раптом перервалася на сесії, яка відбулася минулого тижня.

«А посвідчення у вас є?»

Зранку у вестибюлі приміщення обласної ради в повній бойовій амуніції розташувалися зо два десятки бійців підрозділу патрульної поліції «ТОР». Пропускали вони лише працівників та депутатів облради і ОДА, ще — журналістів. А також — окремих представників громадських організацій, які заздалегідь подали заяви та мали при собі посвідчення. Тож чимало «активістів»­завсідників сесій, які ходили туди мов на роботу (аби створити галас та засвітити себе у теленовинах), того дня опинилися поза дверима. Поліція їх таки не пустила.

«Представники громадськості, котрі бажали бути присутніми та виступити на сесії обласної ради, повинні були напередодні до кінця робочого дня подати відповідні заявки в апарат обласної ради, — пояснив голова обласної ради Володимир Ширма. — До мене звернулись керівники більшості фракцій в обласній раді з вимогою забезпечити порядок у сесійній залі та створити  нормальні умови для роботи депутатів. Тож прошу всі громадські організації, а особливо «гарячі голови», заспокоїтись і  діяти в межах чинного законодавства. Ми направили відповідне звернення до правоохоронних органів щодо забезпечення порядку в приміщенні обласної ради».

Отакі прості й чіткі заходи дали бажаний ефект — сесійне засідання розпочалося вчасно, злагоджено.

Втім, невеликий ексцес таки відбувся. Допущений на сесію громадський активіст Олександр Коцюбко почав вимагати слова та вигукувати свої претензії, чим порушив регламент. Адже депутати вирішили надати слово представникам громадськості в кінці засідання. Відтак Володимир Ширма продовжив вести засідання, ігноруючи вигуки Коцюбка. Тоді той, мов факір з рукава, витяг з­під поли свого пальта мегафон і продовжив кричати вже з підвищеною гучністю. Але тут у зал нагодилися кілька поліцейських, забрали у «активіста» гучномовець і ввічливо відтіснили його до виходу. Після цього жодних подібних «фокусів» на сесії не було.

Проте декого з депутатів обурили заходи щодо забезпечення порядку в залі. Почали лунати закиди щодо узурпації влади та наступу на демократію. «За поліцією на сховаєтеся! Згадайте, як закінчив Янукович! — гнівно вигукувала Анжеліка Лабунська (фракція «Батьківщина»). — Влада не хоче чути голос громади. А голова облдержадміністрації вже тривалий час блокує створення Громадської ради при ОДА!». Ігорю Гундичу довелося парирувати цей випад:

«Ніякого блокування немає, — заявив він. — Ми зараз розробляємо проект принципів комплектування громадської ради. А воно має бути, на моє переконання, таким: по одному представнику від кожного району, і по дві людини —від міст обласного підпорядкування. А не так, що до цього органу увійдуть лише 35 житомирян. Громадська рада крикунів нікому не потрібна. І перетворювати сесію на бардак я більше нікому не дозволю!».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 30 жовтня 2018

 

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд12042019

Селфі з подружкою.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки