Фото з родинного архіву.
Фото з родинного архіву.

Дитинство мені пригадується з теплом, світлом і якоюсь неймовірною тугою. Можливо тому, що мами, Ніни Лобачової, вже десять років нема в живих, а батько Олександр не витримав втрати і дуже захворів. Однак, гортаючи родинний альбом, маю що згадати.

Батько народився в іншій області, мама — в Коростишеві. Там вони познайомились і розписались. Через рік народилась я. Батьки багато працювали, обоє отримали вищу освіту. Майже всі мої спогади — про те, як я у когось із них була на роботі, коли не ходила в садочок чи школу. Мама вчителювала в музичній школі. Батько був будівельником.

Набудував — око не вхопить, скільки! Ще малою возив мене по великій дорозі, заїжджали на якісь заводи, я спала на куфайках і боялась КрАЗів. Пізніше розповів, що тоді відповідав за будівництво дороги на Київ. Ще згадував кумедну історію, коли працівники допустили брак, він побачив і змусив переробляти. Аж тут: «До вас їде ревізор!». Батько здогадався дати команду перекопати знаки кілометрової розмітки на дорозі (де без браку було). Приїхали, подивились, минулося. Більше браку не робили.

Ще пригадую, як споруджувався в Житомирі будинок, де ми живемо. Я просилася покататися на підйомному крані, який їздив по рейках, однак мені не дозволили. Зате навчили класти цеглу.
Далі батько працював у міській раді та облдержадміністрації, в управлінні капітального будівництва, займався спорудженням житла для переселенців із Чорнобильської зони. Згадую, як удома я гортала карти майбутніх забудов у Андрушівці, Попільні, Жовтневому. Батько пояснював, яким кольором що намальовано, де які будиночки постануть. Після відбудовував Оболонь у Києві та Житомирський паперовий комбінат. З комбінату пішов на пенсію.

Думаю, що встиг він багато зробити людям добра. Коли бачу сусідів та його співробітників, вони постійно питають за здоров’я батька та передають вітання. Зараз онучка Мирослава йде до садочка, який побудував свого часу дідусь. Я виховую донечку, займаюсь журналістикою, громадською роботою і доглядаю свого тата, Олександра Івановича.

 

Погода

Фотоетюд

Фото27032020

Стомився Мурчик писати й читати...

Фото Валентини ПАРХОМЧУК.с. Фасова Хорошівського району.

Лінки