Фото автора
Фото автора

Сотні житомирян прийшли вчора у фойє музично-драматичного театру, аби віддати останню шану знаменитій землячці — багаторічній лідерці команди КВН «Дівчата з Житомира», редакторці української асоціації КВН, учасниці гумористичних проектів «Дизель Шоу», «На трьох», «DIZEL ранок».

Марина Поплавська трагічно загинула рано-вранці минулої суботи на трасі Київ—Чоп. Поблизу села Мила автобус, в якому їхали учасники гумористичного шоу, через помилку водія на повному ходу врізався у вантажівку, що стояла на узбіччі. Страшний удар прийшовся на передній правий бік автобуса — саме там сиділа Марина Поплавська. Шансів вижити у неї не було жодних — 48-річна жінка загинула миттєво від жахливих травм…

Звістка про цю трагічну смерть шокувала багатьох. Колоритна зовнішність, екстравагантна поведінка, хльосткі та влучні жарти актриси завжди викликали позитивні емоції у глядачів. Автору цих рядків свого часу довелося виступати з Мариною Поплавською в одній команді КВН — в тому числі у столичному Жовтневому палаці, на телевізійному записі гри, яку вів легендарний Олександр Масляков. Пригодую, що при появі Марини (чи на сцені, чи за кулісами) у присутніх одразу з’являлися посмішки. Вона вміла піднімати настрій і щедро ділилася цим даром з іншими.

Проте мало хто з телеглядачів знав, що ця жінка була не лише актрисою, а й професійним педагогом. Багато років Марина Францівна викладала українську мову та літературу в Житомирській школі № 33, була вчителем вищої категорії, визнавалась кращим педагогом міста. Відтак талант актриси вона поєднувала ще й з педагогічним покликанням.

На площі імені С.П.Корольова в Житомирі в ці дні з’явилася своєрідна «стіна пам’яті». До столика зі встановленим портретом Марини Поплавської люди несуть квіти, букети, віночки, свічки та лампадки. Зупиняються. Подовгу стоять. Плачуть. І знову приносять квіти…

Поховали Марину Поплавську на Корбутівському кладовищі. Десятки літ вона дарувала людям сміх, а тепер її провели у Вічність щирими сльозами. А ще — оплесками на знак подяки її світлому таланту.