Житомирський агротехнічний коледж відзначив 90-ліття з дня заснування. Про славну історію навчального закладу та його успіхи газета «Житомирщина» вже розповідала в матеріалі «Лідер освітянської галузі продовжує естафету поколінь» (№ 71 за 2 жовтня 2018 року). А нещодавно звідусіль до коледжу з’їхалися колишні студенти, почесні гості та вірні друзі, аби привітати «ювіляра» з цією знаменною датою.

У програмі святкування — висадження іменних саджанців на «Алеї пам’яті», виставка експозицій квітів та сільськогосподарської продукції, а також народної творчості «На рушниковому крилі». Урочисто було відкрито меморіальну дошку графу Андрію Аршиневському, в колишньому помісті якого був створений агротехнічний технікум (коледж), та заснуванню в 1928 році Крошенської садово-городньої профшколи. Територію коледжу відтепер прикрашатиме й пам’ятна стела, приурочена до ювілею та створенню відділення «Агроінженерія», символом якого є сучасний український комбайн «Скіф».

Головні ж урочистості відбулися в актовій залі коледжу, де ніде було яблуку впасти. Сам концерт тривав близько трьох годин, оскільки охочих привітати «ювіляра» було багато. Того дня було вручено чимало почесних грамот, нагород, відзнак, подарунків.

— Житомирський агротехнічний коледж — найкращий в Україні, — наголосив його директор, кандидат економічних наук, доцент, заслужений працівник освіти Микола Тимошенко. — До нас надходять 1600 — 1800 електронних заяв від охочих навчатися в стінах коледжу, а прийняти можемо лише близько 600 студентів. За цими показниками ми є флагманом серед подібних закладів. На державну форму навчання конкурс — по три, а подекуди — й по чотири особи на місце. Це свідчить про те, що коледж є популярним, а спеціальності, які пропонуємо, є витребуваними. Цьогоріч ми випустили 415 випускників, із яких лише один звернувся до нас за дипломом про вільне працевлаштування. Це — свідчення того, що наших випускників радо беруть на роботу. Близько 70% випускників продовжують навчання в університетах.

Усіх причетних до свята вітали почесні гості, серед них — народний депутат кількох скликань, Герой України Володимир Литвин, народний депутат Борислав Розенблат, представники народного депутата Віктора Развадовського.

— Приємно відзначити, що коледж завжди попереду в науці, в навчанні, в творчості, в господарюванні, а його випускники, яких за ці роки — вже 30 тисяч, працюють не лише у багатьох куточках України, а й в інших державах, — зазначив голова обласної ради Володимир Ширма, який вручив почесні грамоти обласної ради та грошові премії.

Цьогоріч була запроваджена медаль «Гордість коледжу», яку того дня отримали чимало випускників навчального закладу — і ветерани, і викладачі, і ті, хто досяг значних успіхів у своїй сфері діяльності.
Після урочистостей ветерани та випускники коледжу мали змогу поспілкуватися один з одним на території рідного коледжу.