Першої суботи жовтня у Житомирському навчальному центрі підготовки поліцейських склали присягу 22 поліцейських, яких прийняли на службу в правоохоронні органи на посади кінологів.

Як розповів начальник Житомирського навчального центру підготовки поліцейських Максим Каптенко, поліцейські-кінологи навчаються протягом шести місяців, із яких два — це вивчення теоретичної частини, решта — робота майбутніх кінологів із собаками. Випускники центру успішно склали іспити та отримали сертифікати й відзнаки за відмінне навчання та активну участь у житті навчального центру.

Молодший інспектор ГУНП в Донецькій області Дар’я Шкарпова у «напарники» отримала вівчарку Тайру, яка «спеціалізується» на виявленні вибухівки та зброї. Як зізналася дівчина, вона обожнює собак із дитинства. Займалася дресируванням домашнього улюбленця. Отож вирішила обрати саме професію кінолога. Із Тайрою почала працювати три місяці тому. «Найскладніше на початку роботи кінолога — сконтактувати, «потоваришувати» з чотирилапим, аби тварина почала тобі довіряти. Що ж до команд, то, наприклад, для багатьох із них складною чомусь є «Стояти!», яку вони лінуються виконувати», — розповіла Дар’я Шкарпова.

Молодший інспектор-кінолог КЦ ГУНП у Закарпатській області Наталія Мацур займається з чотирилапою «напарницею» Келлі вже близько двох років. «Раніше я працювала у місті Мукачеві кінологом як вільнонаймана, — розповіла поліцейська. — Вирішила пройти атестацію та працювати в правоохоронних органах, тому й приїхала до Житомира на навчання».

Начальник відділу організації кінологічної діяльності НПУ Світлана Коломієць розповіла, що після атестації кінологів та собак створюються тандеми, зокрема, підбір відбувається за характером обох: для спокійних особистостей у «напарники» дають такого ж чотирилапого, для «холерика» — активного. Якщо тандем підібраний правильно, він може працювати спільно протягом багатьох років.

Насамкінець деякі чотирилапі вихованці продемонстрували свої вміння. Після навчання кінологи-поліцейські, які склали того дня присягу, працюватимуть у Тернопільській, Київській, Херсонській, Івано-Франківській, Закарпатській, Полтавській, Одеській та Донецькій областях.

 

Погода

Фотоетюд

Фото14072020

Житомир сьогодні. Свято-Михайлівський кафедральний собор.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки