Для кожного першокурсника урочистості з нагоди посвяти у студенти — це особлива мить, адже означає, що розпочинається нова сторінка у житті. Цьогоріч в останній літній день на території КВНЗ «Житомирський медичний інститут» обласної ради зібралися чимало юних студентів, аби урочисто одягти свою нову форму — білі халати.

Зі словами настанови та підбадьорення до присутніх звернувся ректор, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Віктор Шатило. Він розповів, що цьогоріч навчальний заклад відзначає 143 роки з дня заснування і за цей час випущено чимало чудових фахівців. Ректор висловив сподівання, що й нинішні першокурсники проявлять себе з найкращого боку.

Особливість цього навчального року полягає в тому, що в інституті вводяться нові освітні стандарти. Так, важлива увага приділяється практичній підготовці студентів, зокрема, наданню допомоги при невідкладних станах пацієнтів, опануванню фахових компетенцій. «Також змінюються підходи відповідно до світових стандартів у теоретичній підготовці, — розповів нам Віктор Шатило. — Крім того, значно розширився науково-педагогічний склад колективу — і це прекрасно, адже нині студенти повинні проводити й наукові дослідження. Ми прагнемо, аби наші випускники не просто механічно виконували свою роботу, а щоб вміли креативно мислити, знаходити найкращий вихід із тієї чи іншої ситуації, певною мірою були науковцями, щоб вони оволоділи методами науково-дослідної роботи».

Щиро привітала студентів і голова Асоціації медичних сестер Житомирської області, заступник головного лікаря з медсестринства обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського Світлана Тевс. Вона висловила сподівання, що після закінчення навчання всі нинішні студенти працюватимуть за фахом.

Опісля привітальних слів учорашні школярі урочисто одягли білі халати і вже на правах нинішніх студентів розійшлися по своїх аудиторіях.