21 серпня відбулася тридцять восьма (позачергова) сесія Житомирської міської ради. І розпочалася вона з приємної події — вручення відзнаки «За заслуги перед містом» І ступеня керівнику зразкового хору «Gloria» Наталії Клименко. Однак згодом атмосфера в залі почала загострюватися, оскільки вздовж стіни вишикувалися активісти, які вимагали надати їм слово. Домовилися, що їх заслухають після виступів депутатів.

Спершу питання про проблемне будівництво спортивної зали в школі № 10 порушив депутат Олександр Величко, який зазначив, що підрядник не лише не виконує домовленостей і не добудовує спортзали, а й уникає зустрічей, не бере слухавки. Після тривалого обговорення виявилося, що, за словами міського голови, розірвати договір із підрядником можна, якщо той добровільно піде на це. Єдине, що стало зрозуміло — з 1 вересня учні школи не зможуть займатися фізкультурою в новому спортзалі. Заразом згадали про ще один об’єкт, який так і не можуть завершити, — спортивний майданчик у районі вулиці Малікова. За словами Сергія Сухомлина, залишку коштів повинно вистачити і на те, аби усунути виявлені недоліки, і на те, аби добудувати майданчик.

Прозвучало повідомлення про вихід із фракції «Батьківщина» депутатів Олександра Величка та Василя Шевченка.

Йшлося про якість капітального ремонту вулиці Перемоги (про це «Житомирщина» писала в матеріалі «Вулиці почали асфальтувати, а водії — відразу нарікати» за 21 серпня). Як пояснив заступник міського голови Сергій Кондратюк, якість самого асфальту — класу А, однак існує низка проблем, приміром, на цій ділянці дороги — понад 100 каналізаційних люків, що значно ускладнює роботу. За графіком, до 1 вересня роботи тут повинні бути завершені.
Опісля слово взяли активісти. Передусім, вони висловили свій протест щодо керівника КП «Житомирводоканал» Андрія Нікітіна, в тому числі зачепили проблему якості питної води в місті. Від «групи житомирян» лунали заклики цього ж дня звільнити директора підприємства. На такі провокації міський голова та депутати не піддалися, а запропонували найближчим часом заслухати звіт керівника водоканалу в присутності депутатів та активістів.
— Добре знаю про проблеми водоканалу, зокрема, якість води мені теж не подобається, однак також знаю, що робиться для того, аби вона була кращою, — зазначив Сергій Сухомлин.

Він зауважив, що вважає абсурдною нещодавню петицію до міського голови щодо заборони зупинки водопостачання в місті, яку потрібно зробити задля заміни засувок. За його словами, обдзвонили всіх, хто поставив під петицією свої підписи, аби запросити на водоканал і показати, що там робиться і в якому все стані, — жоден не прийшов.

До речі, під час брифінгу, який відбувся після засідання сесії, Сергій Сухомлин ще раз прокоментував ситуацію навколо водоканалу, зокрема, він зазначив, що та ж сама заміна засувок не проводилася протягом багатьох років. За його словами, якщо раніше втрати води становили близько 56%, то цьогоріч їх вже зменшено до 49%. «Хоча це небагато, однак це — мільйони гривень збережених коштів, — зауважив він. — Зрозуміло, що для житомирян відключення водопостачання — некомфортна річ, тим більше, що це відбувалося вже двічі цьогоріч, а втретє буде найближчим часом, однак це — необхідність. І протягом двох наступних років на водоканалі триватиме поліпшення якості води, зокрема, буде побудовано нову станцію очищення води, частково замінять магістральні мережі».

Житомиряни, які прийшли на сесію, порушили питання транспортного сполучення мікрорайонів із центром міста, а також будівництва АЗС поблизу житлових будинків і дитячих майданчиків за адресою: проспект Незалежності, 29. Щодо останнього, то до міської ради було передано звернення, підписане місцевими жителями, а також стало відомо, що справа щодо правомірності будівництва цієї АЗС розглядається в суді.

Зрештою, лише через годину депутати перейшли до розгляду порядку денного, в якому нараховувалося 12 питань. Швидко були прийняті перші з них — щодо схвалення рішення про приєднання села Вересів до територіальної громади Житомира та про внесення змін до рішення ради «Про затвердження міської Програми для забезпечення виконання рішень суду на 2017-2020 роки». Наступні три питання стосувалися громадського транспорту. Хоча доповідачем повинен був бути начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Михайло Грищук, однак у присутніх виникли питання до профільного заступника міського голови.

Так, цікавило питання необхідної кількості водіїв, які працюватимуть на комунальних автобусах. За словами Дмитра Ткачука, нині на 17 наявних автобусах працюють 35 водіїв, однак із появою нових автобусів штат водіїв потрібно буде значно розширювати. Є сподівання, що охочі знайдуться. Сьогодні водії комунальних автобусів отримують зарплати не менше 8 тис. грн., а якщо з преміями — 10-12 тис. грн.

А чи весь можливий транспорт задіяний на маршрутах? З’ясувалося, що 14 автобусів нині обслуговують маршрути № 53 та № 53А, два — резервні, а один — здійснює перевезення за «коротким» маршрутом між комбінатом силікатних виробів і майданом Смолянським.

Зрештою депутати надали дозвіл на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу, а також проголосували за внесення змін та доповнень до Програми розвитку міського громадського транспорту Житомира на 2016-2019 роки. Відповідно, вже невдовзі міський автопарк поповниться 23-ма новенькими автобусами.

Наступні комунальні, житлові та бюджетні питання депутати прийняли швидко і практично без обговорень.

До речі, Любов Цимбалюк (ВО «Батьківщина») звернула увагу на те, що ця сесія — 38-ма, із них 19, в тому числі й нинішня, були позачерговими.

Після закінчення сесії депутати зробили спільне фото на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який на той момент голодував 100-ий день вимагаючи звільнити українських «політв’язнів», які перебувають у Росії.