Скуштувати мед і медові смаколики, придбати інвентар пасічника, косметичні товари, лікарські засоби, напої можна було нещодавно на майдані імені С.П.Корольова в Житомирі.

Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики, управлінню культури та туризму облдержадміністрації за сприяння громадської організації «Бджологради Житомирщини» вдалося залучити до участі в ярмарку меду пасічників із декількох районів області та викладачів і студентів Житомирського національного агроекологічного університету. Нині на Житомирщині майже 10 тисяч пасічників утримують загалом близько 200 тисяч бджолосімей. Щороку кількість пасічних господарств збільшується.

— У цьому році створено обласну спілку пасічників «Бджологради Житомирщини», — розповів виконуючий обов’язки директора департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації Віктор Градівський. —Сподіваємося на те, що ця громадська організація згуртує пасічників, дозволить разом вирішувати їхні проблеми, організовувати збут меду. В облдержадміністрації прийняли програму, що дає змогу відшкодовувати витрати кооперативам на придбання обладнання. Закликаємо пасічників створювати обслуговуючі кооперативи. Не будемо забувати про те, що наша область — у лідерах із виробництва меду.

Багато що про корисні та лікувальні властивості меду знає житомирянин, почесний пасічник України Микола Бабич, котрий з дружиною Людмилою Федорівною представили на ярмарку результати своєї цьогорічної роботи. Микола Сергійович уже близько 40 років кочує зі своєю пасікою, що нараховує 60 вуликів, Романівським районом.

— Раніше на моїй пасіці було 200 вуликів, — розповідає Микола Сергійович. — Але через поважний вік, а мені вже пішов восьмий десяток, вимушений зменшити навантаження. А робота пасічника подобається.

Облдержадміністрація підсолодила свято, надавши 20 баночок меду для переможців лотереї. Серед щасливчиків, котрі одержали по баночці, були дорослі та діти, зокрема, директор обласної філармонії Петро Даценко, житомирська письменниця Марія Рудак, декілька учасників Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок»… Заповітна баночка меду дісталася і наймолодшому учаснику лотереї — чотирирічному Іллюші Штикалу (на знімку), котрий також правильно відповів на запитання ведучого.

Ярмарок меду супроводжувався насиченою розважальною програмою із проведенням майстер­класів, іграми для дітей, виступами артистів, фотографуванням.

Погода

Фотоетюд

Фото210520109

«Сонечко» запалює. Виступає Житомирський академічний ансамбль «Сонечко».

Фото Володимира СОБОЛЯ

Лінки