У Житомирі відбулося нагородження переможців всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращий дизайн внутрішнього простору приміщення водонапірної вежі. Присутнім представили три проекти-переможці конкурсу, які було обрано серед багатьох інших. Житомиряни та гості міста мали змогу віддати свій голос за будь-який із них під час загальноміського свята, що відбувалося у вересні минулого року.

– Ми дуже обережно будемо підходити до зміни зовнішнього вигляду вежі, — наголосив міський голови Сергій Сухомлин, — бо це — історична пам’ятка. Було вирішено зосередитися на реконструкції внутрішнього простору. Все робиться для того, аби вежа не була закритою для відвідувачів, як це було протягом останніх десятиліть.

Також він подякував партнерам німецької урядової компанії GIZ за підтримку таких проектів, а учасникам — за цікаві ідеї. А переможцем конкурсу став авторський колектив студії «Формографія». Один із їхніх задумів — облаштування скляного купола водонапірної вежі. За словами співзасновника студії Романа Саха, така ідея пояснюється бажанням спонукати людей підніматися наверх будівлі.

Загалом проведений бліц-конкурс — лише перший крок, попереду — розробка технічної документації. До речі, також у планах — благоустрій навколишньої території, зокрема, двох зелених зон поблизу, які нині захаращені, та облаштування вулиці Пушкінської як туристично-привабливої зони.

Демонстраційний проект із відновлення водонапірної вежі реалізується у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» за співфінансування Житомирської міської ради та німецької урядової компанії GIZ. Остання, до речі, виділить на його реалізацію 50 тис. євро. Остаточна вартість проекту стане відома лише згодом.

До слова, нещодавно газета «Житомирщина» у матеріалі «Зберегти куточок старого Житомира» (№51 за 20 липня 2018 року) писала про негативне ставлення деяких активістів до ідеї влади реконструювати стару водонапірну вежу.