Про початок сесії облради під стінами її будівлі традиційно нагадали мітингувальники. Без них останнім часом не обходиться жодне зібрання обласних депутатів. Цього разу до Житомира приїхали жителі Коростишівського району. За їх словами, вони протестували проти примусового «заганяння» їхніх сіл в об’єднану територіальну громаду. «Ми бажаємо об’єднатися у складі двох сільрад — Харитонівської та Шахворостівської, — пояснили кореспонденту «Житомирщини» люди, які стояли з плакатами навпроти входу до будівлі облради. — А нас натомість силою женуть в Коростишівську ОТГ, куди йти ми не хочемо! Тож приїхали сюди шукати справедливості».

Власне, протестувальники з Коростишівщини й задали тональність сесії на її початку. Щойно у залі пролунав Державний гімн України, як вони міцним кільцем оточили трибуну, піднявши над головами плакати: «Депутати — почуйте голос громади!», «Слуги народу, кому ви служите?», «Голова ОДА Гундич, не блокуйте створення ОТГ в області!». Окрім коростишівських жителів, простір перед президією заповнили й завсідники всіх сесій облради — «активісти» у камуфляжі. Тож сесія розпочалася, сказати б, у «тісному колі».

На початку сесії голова Житомирської облради Володимир Ширма вручив почесні грамоти та відзнаки ряду працівників різних галузей краю. Опісля депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у страшній автокатастрофі, що сталася неподалік Житомира 20 липня.

Потім почалися виступи. Депутати Володимир Кропивницький (БЮТ) та Віталій Науменко («УКРОП») загострили проблему криміногенної ситуації в області. Зокрема, згадали про нещодавній напад на родину колишнього голови Бердичівської райради Максима Самчика, а також про кримінальне свавілля у Коростені. Відтак довелося виходити на трибуну й коротко звітувати про роботу обласної поліції її керівникові В’ячеславу Печененку.

«Злочинність, на жаль, була, є і буде — такою є природа суспільства, — зауважив він. — У нас у роботі є недоліки. Ми над ними працюємо. Але загалом в області цього року злочинів скоєно на 13 відсотків менше, аніж за відповідний період минулого року. Щодо нападу на родину Максима Самчика — там немає жодної політики, це класичний розбій». Відтак депутати не підтримали пропозицію фракції БЮТ щодо запиту до міністра внутрішніх справ про політичне переслідування партійців.

Незаплановані регламентом виступи активістів (які часто переходили у словесні перепалки одних з одними і навіть з головуючим) відтягнули початок конкретної роботи депутатів майже на три години. Аби дати можливість бути почутими людям з Коростишівщини, депутати змінили порядок розгляду питань. Першим поміж них визначили схвалення у новій редакції перспективного плану формування території громад у Житомирській області.

Розгляд цього питання перетворився на справжні баталії — з криками та штовханиною біля трибуни. Представники Харитонівської та Шахворостівської сільрад (чомусь підібралися самі лишень жіночки) стали вимагати включити у перспективний план омріяну ними ОТГ. «Ми ще півроку тому вирішили об’єднатися, — заявила сільський голова Харитонівки Зінаїда Зубленко. — В цій ОТГ буде 13 сіл — дві сільради і 2560 жителів. Ми є фінансово спроможні, і самі себе здатні забезпечити». У відповідь на це виступив начальник організаційного відділу облдержадміністрації Олександр Бабич. «Формат Харитонівської ОТГ Кабмін навіть не розглядав, — зауважив він. — А щодо спроможності, то бюджет цієї сільради має мінусовий баланс в сумі 3,5 мільйона гривень. Мешканців у цій теоретичній ОТГ буде 2560. Водночас рекомендації Мінрегіонбуду передбачають створення ОТГ з числом жителів, не меншим за 5 тисяч.»

Ці слова посадовця потонули у вигуках «Ганьба!» і «Брехня!», якими покрили його коростишівці. Такі ж гучні вигуки залунали й тоді, коли до слова запросили міського голову Коростишева Івана Кохана, аби той пояснив ситуацію з приєднанням (або неприєднанням) двох бунтівних сільрад. Войовниче налаштовані жіночки фактично виштовхали мера з трибуни, пославши і йому навздогін гнівне «Ганьба!».

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 31 липня 2018