З початку липня у Житомирі почала діяти карта житомирянина. Це — сучасна багатофункціональна пластикова картка з фото та прізвищем її користувача, носій його персональних даних. Про це повідомили у міській раді.

Передісторія

Рішення про запровадження картки житомирянина було прийнято ще у квітні цього року, на 33-ій сесії міської ради, а вже на початку червня було підписано договір про співпрацю між виконкомом міської ради та «Ощадбанком»  за проектом «Картка житомирянина». Тоді ж міський голова Сергій Сухомлин зазначив, що це — перший такий масштабний проект в Україні.

— Сама картка не є чимось новим, але у тому вигляді і з тією кількістю послуг, які з часом стануть доступними житомирянам, вона не має аналогів в Україні, — зауважив заступник міського голови Дмитро Ткачук. — Основна мета такого кроку полягає в тому, щоб відмовитися від черг і паперів на користь зручних електронних технологій.

Передбачається, що картка житомирянина поліпшить якість муніципальних послуг. Загалом вона матиме кілька додатків: транспортний, платіжний, соціальний, комунальний, медичний, освітній, торговий та деякі інші. За допомогою картки, наприклад, можна буде сплатити за проїзд у громадському транспорті, житлово-комунальні послуги,  скористатися пільгою чи субсидією, записатися в бібліотеку чи до лікаря, отримати знижку в аптеці та магазині. Однак ці додатки будуть впроваджуватися поступово. Картка матиме два чіпи, один із яких працюватиме як звичайна карта для виплат, а інший — «відповідатиме» за перераховані вище додатки.

Як повідомив під час брифінгу Дмитро Ткачук, уже першого дня з початку дії проекту було подано близько сотні заяв на отримання карти житомирянина. Нині для її оформлення можна звернутися у два пункти: один працює у приміщенні Корольовської районної ради (майдан Польовий, 8), інший — готелю «Житомир» (майдан Перемоги, 6). Згодом кількість таких місць зросте. Про це повідомлятиметься у ЗМІ та в оголошеннях на під’їздах будинків.

Перші картки випустять через місяць після того, як буде зібрано певну кількість заяв від житомирян. Загалом передбачається, що безкоштовно їх отримають близько 50 тисяч пільговиків. Решта житомирян зможуть оформити картку, заплативши приблизно 100 гривень за її виготовлення.

У чому перевага такої картки?

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 10 липня 2018