Фото transfoto.ru.
Фото transfoto.ru.

Унікальність цієї машини — в тому, що її відновлено в точній відповідності з первісним виглядом. Загалом у Житомирському ТТУ за останні шість років відремонтовано понад 40 старих тролейбусів. Але кілька з них — особливі.

«Це машини з номерами 2209, 2012 та 2018, — пояснив «Житомирщині» Віктор Соломатін, головний інженер ЖТТУ. — Вони відновлені у відповідності з оригіналом. Тобто всі деталі відповідають первісному заводському вигляду — від сидінь і панелі приладів до вказівників поворотів».

Нещодавно цю «колекцію» раритетів поповнив ЗіУ­682В 1982 року випуску з бортовим номером 1285. Машина вже давно відпрацювала свій ресурс і понад шість років не використовувалась на маршрутах. Але тепер їй надали нове життя.

Такі машини майстрам ТТУ допомагають реставрувати ентузіасти — любителі ретро­техніки. Один з них — житель російського міста Калуги Максим Дорофєєв — не раз приїздив до Житомира, аби долучитися до відновлення раритетів. Ось і для машини № 1285 він придбав деталей на суму понад 40 тисяч гривень. І разом з кількома іншими ентузіастами завзято допомагав ремонтникам ТТУ, повертаючи до життя ретро­модель. Загалом капітальний реставраційний ремонт ЗіУ­682 тривав майже цілий рік! «Відновлення цього тролейбуса обійшлося у 500 тисяч гривень, — говорить Віктор Соломатін. — По суті, це справжній музейний експонат, а користуватися ним тепер можуть всі городяни. У Максима Дорофєєва є план відродити ще й машину № 2009 в нашому депо. Це теж ЗіУ­682 1984 року випуску. Отже, парк відреставрованих унікальних тролейбусів і далі поповнюватиметься».