Жителі села Майдану, що на Олевщині, не забажали бачити біля своїх осель сумнівне з точки зору екології виробництво.

Мова йде про випалювання в бочках деревного вугілля. Цей бізнес продовжує цвісти буйним цвітом у північних районах нашої області. Причому, не завжди його провадять у законний спосіб. Час від часу поліція здійснює рейди лісами — і виявляє підпільні цехи з виготовлення вугілля, які працюють в обхід всіх юридичних та екологічних норм.

Втім, у селі Майдані все мало бути законно. Підприємець, який бажав улаштувати тут виробництво, мав усі необхідні документи. Справа була за малим — отримати згоду громади. Але громада рішуче запротестувала.

«Наші селяни зібралися на громадське обговорення цього питання, — розповіла «Житомирщині» Олена Кравчук, виконувачка обов’язків старости села Майдану. — Вислухали того підприємця, але він нас не переконав». Людей непокоїла, передовсім, небезпека залишитися без навколишніх лісів. Адже виробництво деревного вугілля потребує чималої кількості дров. «Та й не лише це, — розповідає жителька села Наталя Буднік. — На зборах виступив шкільний вчитель біології й розповів про те, що викиди такого виробництва у повітря можуть провокувати ракові захворювання. То навіщо нам такий ризик?!».

Відтак з п’ятдесяти трьох людей, які зібралися на громадські слухання, п’ятдесят два сказали «ні» такому виробництву в їхньому селі. Не заохотила селян ані пропозиція підприємця збудувати ще й теплиці для вирощування рослин, ані запрошення працювати на випалюванні вугілля. Збереження лісу та чистого повітря виявилося дорожчим. Тож Майдан сказав своє вагоме слово, відстоявши інтереси громади.