Фото з соціальних мереж.
Фото з соціальних мереж.

Свято організувала одна з протестантських громад Житомира за підтримки міської ради. «Таке сімейне свято в Житомирі проводиться вже вдруге, — пояснили в міській раді. — Основною його метою є пропаганда сімейних цінностей, а також підвищення рівня відповідального батьківства».

На кілька годин улюблена городянами вулиця Михайлівська перетворилася на цілий комплекс фестивальних майданчиків, де пропонувалися родинні розваги на будь­який смак. Тут можна було безкоштовно підстригтися, пофарбувати нігті (декому з дівчат цю процедуру спробували робити їхні татусі!), взяти участь у спортивних естафетах, виготовити листівки та інші нехитрі сувеніри, пострибати на батуті. Були й суто «татусеві» справи: ловля іграшкової риби у гумовому басейні, майстрування з дерева табуреток, і навіть… кладка цегли! Гостей фестивалю також розважали своїми виступи танцювальні колективи. А неподалік розташувався міні­зоопарк — кури, кролики та кози у вольєрах.

Сотні житомирян завітали на фестиваль. Багато хто — цілими родинами. Особливо відрадно було бачити татусів, які разом зі своїми дітьми завзято брали участь різних конкурсах та естафетах. Примітно, що це добре і яскраве родинне свято відбулося в Житомирі майже одночасно з київським «Маршем рівності». Але якщо учасники столичного «маршу» своєю ходою пропагували гомосексуалізм, то житомиряни натомість виступали за традиційні сімейні відносини і міцну християнську сім’ю.

Єдиним мінусом свята стало іменування організаторами різних його «локацій» англомовними новотворами­-покручами. Місце для стрижки та фарбування нігтів вони нарекли «б’юті», зону розмальовки облич — «фейс­арт», намети для виготовлення сувенірів — «зоною хендмейду»… Не секрет, що ці та інші подібні англомовні вислови зараз активно вживає молодь. Але ж є відповідні слова й в українській мові. Тож для чого вкотре ігнорувати їх — і мовби показувати цим самим меншовартість нашої мови?