У селі Яруні Новоград­-Волинського району, на фасаді дільничної лікарні, відкрито меморіальну дошку двом відомим лікарям, котрі багато десятиліть лікували селян і були відомі далеко за межами цього села — заслуженому лікарю України, педіатру Анастасії Денисівні Стеценко та лікарю­хірургу Владиславу В’ячеславовичу Мозалевському.

За словами сільського голови Сергія Жука, рішення встановити меморіальну дошку лікарям було одностайно прийняте у вересні минулого року громадою на зборах. Депутат Житомирської обласної ради Олександр Ющенко надав фінансову допомогу для виготовлення меморіальної дошки. Місцевий краєзнавець Тетяна Петько допомогла з офрмленням відповідної документації та організацією церемонії відкриття меморіальної дошки, на яку із Києва приїхала велика родина Анастасії Стеценко.

Виступаючи перед громадою села, багато добрих слів про Анастасію Денисівну та Владислава Васильовича сказала заступник голови районної ради Зінаїда Ляхович. Своїх земляків добрим словом згадали не лише односельці, адже, поспішаючи на допомогу хворим, цим лікарям довелося бувати й у найближчих селах — Великому та Малому Молодькові, Майстроволі. Сотні кілометрів долали вони пішки за будь­якої погоди, поспішаючи до пацієнтів.

Незважаючи на багато пережитих страждань, дуже важкі воєнні та повоєнні роки лікарі не втрачали оптимізму, дуже любили людей та цінували життя. Вони були завжди на роботі, самовіддано працювали зранку до ночі, адже на них чекали маленькі пацієнти та їхні батьки.

Анастасія Стеценко народилася в селі Високому Брусилівського району. Із 1948 року протягом усієї своєї трудової діяльності пропрацювала лікарем­педіатром у Ярунській районній лікарні.

Уродженець Курська Владислав Мозалевський достроково закінчив медінститут і пішов на фронт лікарем. Нагороджений двома орденами Червоної Зірки, рядом медалей. Із вересня 1951 року призначений головним лікарем Ярунської районної лікарні. Багато років пропрацював і завідуючим хірургічного відділення Ярунської дільничної лікарні.

Владислава Мозалевського добре знали в Новоград­Волинському районі, слава про кваліфіковану роботу хірурга рознеслася по всій Україні. Помер Владислав Мозалевський 9 травня 1988 року. Похований у Яруні. Вулиця, на якій проживала родина Мозалевських, носить його ім’я.