Протягом останніх чотирьох років інститут сім’ї в Україні піддається особливим атакам — як з боку вітчизняних політиків, так і з боку структур Європейського Союзу. Намагаються викреслити слова «чоловік» і «жінка» зі статті про шлюб у Конституції, просувають ідею «одностатевих цивільних партнерств», прагнуть відповідним чином відкоригувати шкільні програми і редакційну політику ЗМІ. Та багато іншого...

Особливим шоком для українців став «План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року». Цим документом передбачено за кілька років повністю змінити українські закони, які регулюють відносини в сфері сімейного та цивільного права. Всі загрози інституту сім’ї офіс організації «Всі разом!» описав у буклеті «Не вирізайте сім’ю в Україні!». Онлайн­версія знаходиться за адресою: www.vsirazom.ua/dontcut.

Але разом з цим в Україні за ці роки піднявся масштабний національний вуличний рух «Всі разом — за сім’ю!». Перші вуличні заходи на сімейну тематику почали проводити у Києві ще восени 2003 року. Почалося все з ініціативи журналіста і громадського діяча Руслана Кухарчука. Спочатку це були невеликі марші по Хрещатику, пізніше — акції біля будівель Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента.

У 2012 році на ходу «Всі разом — за сім’ю!» вулицями київського Подолу вийшли вже понад 2000 учасників. За кілька років кількість задіяних у просімейному русі збільшилася до десятків тисяч. У 2016 році сімейні фестивалі пройшли вже в 23 містах. А минулого року понад сто тисяч громадян у 37 містах вийшли на вулиці. Подивитися огляд по всіх населених пунктах можна за адресою: www.vsirazom.ua/family.

У 2017­му фестиваль «Всі разом — за сім’ю!» у столиці став уперше дводенним. Подія вже не вперше розмістилася на Поштовій площі (цю локацію вже неофіційно називають Сімейної площею). Три десятки локацій сімейного сервісу надавали послуги і подарунки для відвідувачів. Удень на сцені — програма для дітей та підлітків. Увечері — для молоді та батьків. Хедлайнерами свята стали співак Kishe і група «Dруга Ріка». Рекламна кампанія напередодні фесту розмістилася на кількох десятках білбордів та сітілайтів. Десятки тисяч запрошень кияни отримали у свої поштові скриньки. У результаті сімейне вуличне дійство за два дні відвідали рекордні понад 30 тисяч осіб.

Руслан Кухарчук, лідер національного руху «Всі разом — за сім’ю!», каже: «Сімейні фестивалі — справа для всіх: для громадян, для церков і громадських організацій, для бізнесу і підприємців. Тобто всім нам варто об’єднатися, щоб піднімати цінність сім’ї, щоб допомагати родинам. Вуличні сімейні заходи формують суспільні цінності й національні пріоритети. Є родина — є Україна! Це не гасло, а констатація! Чоловіки, дружини, діти — сотні тисяч сімей нині єднаються для потужної і красивої маніфестації».

Всі сімейні заходи по Україні проводяться в теплу пору року — на центральних площах, вулицях і в парках. Їх об’єднує одна мета: побудова країни, де родинні та християнські цінності є ключовим пріоритетом у суспільній традиції та державній політиці.

У 2018 році фестиваль «Всі разом — за сім’ю!» у Києві традиційно пройде на Поштовій площі 9­10 червня. Але ще важливіше, що цього року національний вуличний рух пошириться вже на рекордні 50 міст.
Щоб підтримати національний сімейний рух в Україні, будь ласка, зв’яжіться з офісом організації «Всі разом!»: www.vsirazom.ua // Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. // +38 (098) 858­4848.