Свою майстерність демонструють майбутні енергетики.
Свою майстерність демонструють майбутні енергетики.

У Житомирському агротехнічному коледжі, який наприкінці квітня запросив молодь з усієї області до знайомства на День відкритих дверей, як і личить найбільшому й одному з найкращих в Україні аграрних вузів ІІ рівня акредитації, підійшли до справи досить оригінально. На три головні запитання: хто навчає? чого навчає? і на чому навчає? — після короткого вступного слова директора коледжу Миколи Тимошенка відповідали самі студенти.

Щонайперше, вони пишаються, що цієї осені Житомирський агротехнічний визначає 90­річний ювілей. На його території, а це 30 тис. кв. м (такої не має жодний навчальний заклад області), крім чотирьох навчальних корпусів знаходяться п’ять гуртожитків, що забезпечують помешканням усіх іногородніх студентів, автотрактородром, електромонтажний цех, спеціалізовані навчально­виробничі майстерні, лабораторії, їдальня (з вартістю повноцінного обіду 18 грн.), бібліотека, лазня, спортивний і музейний комплекси, дослідні ділянки, теплиці, сад — із закладеною саме в ці дні новою ділянкою.

У відділенні «Агрономія» третьокурсниця Наталя Лавренчук провела майстер­клас пікірування розсади помідорів.
У відділенні «Агрономія» третьокурсниця Наталя Лавренчук провела майстер­клас пікірування розсади помідорів.

На п’яти відділеннях — «Будівництво та цивільна інженерія», «Агроінженерія», «Агрономія», «Електрифікація та інформаційні системи» і заочному — студенів 11 спеціальностей навчають 146 викладачів і майстрів. Майбутні фахівці агротехнічної галузі набувають практичних знань на потужній навчальній базі коледжу та проходять практику в Данії, Німеччині, Болгарії, Польщі. Як повідомив Микола Тимошенко, сьогодні 70 відсотків цьогорічних випускників «уже розхапали» роботодавці з найпрестижніших підприємств і фірм області.

І тут є один секрет, як не стомлюється повторювати директор: «Інженером можеш ти не бути, а трактористом бути зобов’язаний». Тобто до кожної спеціальності коледж дає своїм вихованцям і кілька практичних: водій вантажного й легкового автомобіля, тракторист, слюсар, садівник і ще чимало тих, із якими випускник обов’язково знайде роботу.

...Розподілившись на групи, випускники шкіл разом із батьками обійшли всю територію, як­то мовиться, «заглянули в кожну щілинку». І стали ще й свідками особливої події. Саме цього дня в рамках проведення «Дня відкритих дверей» у коледжі проходив обласний конкурс фахової майстерності з професії «Тракторист­машиніст сільськогосподарського виробництва» серед студентів коледжів та учнів профтехосвіти.

На кожному об’єкті стараннями учнів відбувалися своєрідні міні­вистави з їхнього життя. Тож це викликало жвавий інтерес і — запитання. Наприклад: чи можна в гуртожитку самим куховарити?; з чого приготовлений такий смачний фіточай? (після частування у майбутніх агрономів); чи можна протестувати мотор власного автомобіля? (запитання батьків у моторному відділенні); яка марка газового лічильника краща? — та багато інших запитань, на які охоче відповідали завтрашні юні фахівці.

Марія Павловська, другокурсниця агрономічного відділення, завоювала титул «Студентка 2018 року» й захищатиме честь коледжу на обласних змаганнях.
Марія Павловська, другокурсниця агрономічного відділення, завоювала титул «Студентка 2018 року» й захищатиме честь коледжу на обласних змаганнях.

Щоб мати таку впевненість, треба дуже серйозно ставитися до навчання. І щонайперше — підготуватися до вступу, пройти конкурс, а він, особливо на державну форму навчання, яка становить 80% від усього набору, обов’язково буде.

А далі — наполегливо працювати шість років після 9-­го класу, адже коледж дає класичну вищу освіту.

Третьокурсники Ярослав Голяченко і Микола Торгонський — майбутні газівники. В газових лічильниках вони розбираються добре.
Третьокурсники Ярослав Голяченко і Микола Торгонський — майбутні газівники. В газових лічильниках вони розбираються добре.

Після завершення спілкування Микола Тимошенко поділився враженнями від чергової зустрічі з майбутнім поповненням:

— Особливий акцент ми робили на практичній складовій навчання в нашому коледжі. Тому провели конкурс на кращого механізатора саме в цей день. Що ж до самого ознайомлення старшокласників — цьогорічних випускників і, сподіваюся, — наших абітурієнтів, то кожне відділення, кожний факультет прагнули показати все, на що вони здатні. Гості звернули увагу на те, що самі діти пропагували навчальний заклад, показували, як тут можна себе зреалізувати, заробити диплом — тобто на перший шматок хліба.

Як керівник і, за великим рахунком, як батько, можу сказати, що ми не лише не втрачаємо робітничих ліцензій, ми їх нарощуємо — електромонтера, садівника, зараз готуємо слюсаря з газо­ і водопостачання. Ринок і саме життя показують, що сьогодні витребуваний кваліфікований робітник.

На автотрактородромі гості не лише спостерігали за ходом змагань. Третьокурсники Андрій Рибій і Володимир Козловський їх ще й пригостили юшкою та пловом.
На автотрактородромі гості не лише спостерігали за ходом змагань. Третьокурсники Андрій Рибій і Володимир Козловський їх ще й пригостили юшкою та пловом.

У коледжі даємо не лише практичні знання, а й теоретичну підготовку — кадровий, науковий потенціал це дозволяє. Є й матеріальна база: потужне шино­монтажне відділення, автосканери. Ми поєднуємо енергетику з механікою, я б сказав, народжується нова спеціальність — мехатроніка.

Народний духовий оркестр коледжу.
Народний духовий оркестр коледжу.

Звичайно, коледжу потрібні значні фінансові вкладення для вдосконалення навчально-­виробничої бази. Держава ж, на жаль, не реагує на ці потреби. Тому, як я сьогодні й підкреслював на зустрічі з батьками, головний спонсор — це батько. І ми виборсуємося через освітні послуги, через реалізацію тієї ж розсади, саджанців, щоб долучити кошти до свого скромного бюджету.

Оцінювати сьогоднішній «День відкритих дверей» батькам. Ми намагалися дати їм максимум інформації. Старалися всі — і викладачі, й студенти. А тому віримо, що, як і завжди, 1 вересня наші аудиторії заповнить нове покоління розумних, талановитих, працьовитих дітей, які хочуть знайти надійну дорогу в житті. А ми їм у цьому допоможемо.