У Житомирі з нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики, Дня працівників ракетно-космічної галузі України відбулися не лише урочисті заходи, а й ряд цікавих пізнавальних виставок і конкурсів, присвячених космічній тематиці.

На майдані імені С.П.Корольова голова обласної ради Володимир Ширма зі своїми заступниками, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, міський голова Сергій Сухомлин, городяни та військовослужбовці вшанували пам’ять про видатного вченого, конструктора космічних апаратів Сергія Корольова покладанням квітів до пам’ятника славетному земляку. Рота почесної варти Житомирського військового інституту, карбуючи крок, віддала вченому військові почесті. Житомирський академічний ансамбль «Сонечко» виконав музично-танцювальну композицію «Космос», яку давно полюбили містяни і яка стала своєрідною візитівкою Житомира далеко за межами України.

Людям, котрі зібралися на майдані, випала слушна нагода поспілкуватися, згадати про космонавтів-українців, значний внесок житомирян у розвиток ракетно-космічної галузі тощо.

Головний режисер Житомирського обласного академічного театру ляльок Юрій Тарасенко розповів, що любов і повага до підкорювачів космосу були настільки великими, що у його рідному селі в один рік усіх новонароджених хлопчиків назвали на честь Юрія Гагаріна.

— У дитинстві ми всі мріяли бути космонавтами, — говорить Юрій Тарасенко. — Для мене це також світлий і радісний день. Свято спонукає творчих людей до нових винаходів і втілення їх у життя.
А житомирянину Євгену Тіміряєву свого часу довелося служити на Байконурі (Казахстан) та протягом 1962–1964 років бути свідком стартів космічних апаратів.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 17 квітня 2018