У міському палаці культури імені Тараса Шевченка за 20 років своєї діяльності звітував Коростенський міський голова Володимир Москаленко. Ці 20 років для міста –епоха, позначена багатьма позитивними змінами, економічними проривами і проблемами. Отож тем для спілкування з мешканцями міста було багато. Зустріч відбувалася у формі інтерактивного діалогу.

Столиця Древлянського краю

«Коли у Європі ще вовки бігали, у Коростені вже існувала колосальна культура, у древлян була власна столиця. Був час, коли Київ платив Коростеню данину», — нагадав міський голова.
Володимир Москаленко не лише цікавиться історією Древлянського краю, він організував тут масштабні археологічні дослідження. Спільно з науковцями Інституту археології Національної академії наук України, які протягом 4 років проводили тут розкопки, вдалося не лише виявити вражаючі артефакти, але й довести, що Коростень — набагато давніший, ніж офіційно вважалося...

І саме довкола історії, самобутності древлян йому вдалося об’єднати міську громаду, а термін «древлянський» став її успішним брендом. У жодному населеному пункті області, включаючи обласний центр, не встановлено стільки пам’ятних знаків, не відтворено стільки історичних подій, як у Коростені. Можна перелічити лише деякі з них:

— у 2009 році відкрито пам’ятний знак Деруну;

— у 2010 році відкрито пам’ятник князю Володимиру — Хрестителю Русі та його матері — княжні Малуші;

— у 2011 році відкрито пам’ятний знак на честь 140-­річчя Південно-­Західної залізниці;

— у 2012 році відкрито пам’ятник Добрині Микитичу;

— у 2014 році, до 200-­річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, відкрито новий пам’ятник Кобзареві.

Місто Коростень має і свої офіційні атрибути: гімн, герб і прапор. Остання версія герба розроблювалася інститутом геральдики з урахуванням нових історичних фактів і результатів досліджень.

Новації економічного розвитку

Не слід забувати, що Коростень — «чорнобильське» місто, загроза економічної депресії «висить» над ним і дотепер. У Коростені працювали великі індустріальні гіганти, такі як «Коростенський фарфор» і «Хіммаш». У геть розладнаному пострадянському ринку вони протрималися найдовше... Влада міста допомагала підприємствам чим могла. Набирали сил і міцніли малий та середній бізнеси. Міський голова Володимир Москаленко розумів, що необхідно більш потужно стимулювати економіку міста. У 1998 році він ініціював створення у Чорнобильській зоні вільної економічної зони. Цей задум вдалося реалізувати у 2000 році. З того часу Коростень належить до так званої зони пріоритетного розвитку зі спеціальним інвестиційним режимом. Це дало змогу на той час залучити в регіон потужні інвестиції та капіталовкладення. Згодом на карті міста з’явилися нові сучасні підприємства — НВО «Ельфа», ТОВ «Елізіум Пласт», ТОВ «Інтертайл», завод «Трубосталь».

У 2007 році Коростенська міська рада започаткувала створення «Коростенського індустріального парку», пілотним проектом якого стало будівництво заводу із виробництва меблевих плит «МДФ». Загальний обсяг інвестицій у це сучасне виробництво сягнув 200 мільйонів євро, було також додатково створено півтисячі робочих місць. І якщо в Житомирі ще лише думали про створення «Індустріального парку», то в Коростені він вже давно успішно працює. До речі, коростенці вже приступили до створення «Індустріального парку­2». Тепер це — інноваційне місто, що має чіткий план стратегічного розвитку.

 

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 13 квітня 2018

Погода

Фотоетюд

Фото210520109

«Сонечко» запалює. Виступає Житомирський академічний ансамбль «Сонечко».

Фото Володимира СОБОЛЯ

Лінки