На свято, що проходило за мостом в Житомирському парку, зібралось більше сотні учасників: родини з дітьми, педагоги, туристи, музиканти, поети, громадські активісти.

На початку бажаючі змогли взяти участь у рідновірському обряді, після якого розпочалося традиційне гуляння.

Чоловіки смажили млинці. До цього діла вони поставились відповідально: підготували дрова для вогнища, зробили спеціальні «гарячі» колоди (їх розкололи і добавили горючої речовини, так що на них впродовж всього свята смажили млинці), також принесли плитки з газовими балонами. Не забули і про сковорідки та тісто. Також заварили цілий казан смачного чаю. А всі гості потурбувалися про начинки до млинців: гриби, різноманітне варення, сметану.

Дівчата, незаміжні жінки та діти закликали Весну, прикрашали дерева бубликами, співали веснянки та водили хороводи. Дітки також розмальовували паперових пташок і розвішували їх на деревах.

Тим часом заміжні пані зробили опудало Зими­-Морени, яке пізніше сховали за великою сніжною стіною. Саме його викрадення та спалення було кульмінаційною точкою свята. Жінки за сніжною барикадою добре боронили Зиму, однак чоловіки зламали супротив, викрали Морену і кинули її у вогонь.

Веселощів учасникам додало змагання зі спортивного орієнтування, під час якого парубкам запропонували знайти «Дерево насолоди». Відбулася й безпрограшна лотерея. Музиканти порадували імпровізованим концертом — грою на дримбі та ударних. Також всі бажаючі мали змогу покататися на конях.

До речі, територія свята була вільною від алкоголю, нікотину та нецензурної лексики.