«Українська правда» та Міжнародний саміт мерів ініціювали й провели ІІІ етап спеціального проекту «Рейтинг українських мерів­інноваторів. Народний вибір». Його головна мета — продемонструвати міста з населенням до 500 тисяч осіб, де найуспішніше впроваджуються інновації.

Голосування тривало з 18 грудня минулого року до 11 січня 2018­го. 12 січня на сайті «Української правди» завершилося голосування за п’ятірку лідерів рейтингу мерів­інноваторів. У фіналі за звання найбільш інноваційного міського голови, окрім Сергія Сухомлина, змагалися мер Тростянця Сумської області Юрій Бова, голова м. Долини Івано­Франківської області Володимир Гаразд, Віталій Луков із Вознесенська Миколаївської області та мер Вінниці Сергій Моргунов.

Переможцем став Сергій Моргунов, котрий набрав 38%; 46­річний мер Житомира Сергій Сухомлин зайняв друге місце — 27%; на третьому місці —мер Тростянця Сумської області Юрій Бова — 21%.

Інноваційні досягнення мера Вінниці — модернізація зупинок громадського транспорту, NGO­хаб для спілкування влади з громадськістю, онлайн­чат для повідомлення про проблеми «Цілодобова варта», центр ІТ­підприємництва iHUB.

До рейтингу Житомирський міський голова потрапив за впровадження мобільного додатку «Кліматичні краплі», який відстежує та винагороджує громадян чашкою кави або, наприклад, тістечком у міських кафе за їх внесок у захист довкілля. Додатком нині користуються близько тисячі житомирян. Забезпечення екологічної стійкості міст і населених пунктів — це 11­та ціль сталого розвитку 2016 — 2030 років ООН в Україні.

Цього ж року Житомир став першим містом в Україні та третім у Європі, де запроваджено «електронний квиток» у міському наземному громадському транспорті. З березня 2017 року електронним квитком скористалися 1 мільйон 672 тисячі разів. Після запровадження е­квитка надходження до бюджету від виручки за проїзд зросли на 9%.

Житомиряни також мають можливість зареєструвати дітей у дошкільні навчальні заклади онлайн на сайті міської ради. Система забезпечує прозорість процедури подачі заявок до ДНЗ і сприяє значній економії часу. У 2017 році таким чином вже зареєстровано близько 6 тисяч дітей у дошкільні навчальні заклади.