Народний депутат України VІІІ скликання Борислав Розенблат представляє інтереси житомирян у вищому законодавчому органі держави з жовтня 2014 року. Він є заступником голови Комітету ВРУ з питань промислової політики.

За даними електронної реєстрації відвідування Бориславом Розенблатом пленарних засідань ВРУ становить 94%. Він посідає 7­ме місце серед 10­ти найефективніших народних депутатів і 15­те — серед тих, які голосують за реформаторські закони.

Борислав Розенблат є автором 119 законопроектів, 20 із яких набули чинності; він подав понад 30 депутатських запитів, 720 депутатських звернень, на його рахунку — 82 виступи у Верховній Раді України. Про результати своєї діяльності за три роки народний депутат розповів у розмові із кореспондентом «Житомирщини».

— Бориславе Соломоновичу, на початку своєї депутатської діяльності в інтерв’ю нашій газеті ви висловили задоволення з того, що в парламенті з’явилося багато нових облич, які прагнуть змін і реформ. Сьогодні, через три роки, ви в цьому так само впевнені?

— У сьогоднішньому парламенті є три групи людей: реформатори, які бажають змін на краще, і я один із них — це підтверджують рейтинги за кількістю напрацьованих мною законопроектів і ухвалених законів; є ті, хто не хоче нічого змінювати; і є маргінали, які нічого в житті не зробили, не побудували навіть собачої будки, але намагаються вчити усіх, як треба жити.

— Парламент і уряд, як альпіністи, повинні працювати в сув’язі. В нинішнього уряду, на вашу думку, є план реформ — таких, які справді поліпшували б життя людей? На той час, коли ми розмовляли в квітні 2015 року, ви говорили, що його немає.

— Я не хочу критикувати тодішній уряд А.Яценюка, бо йому було важко, і ми маємо об’єктивно до цього ставитись. Сьогодні уряд В.Гройсмана демонструє бажання реформувати країну, але думаю, що тут бракує не стільки досвіду, як бракує якості самих реформ. Тому вони справді не відбуваються так, як були задекларовані.

— Наприклад?

— Я проаналізував, як втілюється пенсійна реформа. І коли побачив, що на Житомирщині всього 61 тисяча людей отримали надбавку до пенсії близько однієї тисячі гривень, — це те, що урядом було обіцяно практично всім, — для мене це було велике розчарування. По Житомиру — це взагалі 21 тисяча людей. І я категорично не згоден із такими наслідками реформи.

Голосуючи за цю реформу, я уявляв, що прийду до людей і скажу, що 1000 гривень — це лише початок. Але 140 — 200 гривень надбавки — просто неприпустимо. Я одразу ж звернувся до Прем’єр­міністра і сказав: у промислових регіонах, де були високі зарплати, там люди мають нормальні пенсії. Але ж не можуть пенсії в тих регіонах і на нашій Житомирщині різнитися у п’ять­шість разів. Я глибоко переконаний, що справедливість має бути відновлена.

— Ви не брали участі в голосуванні за медичну реформу. Яке ваше ставлення до того, що все ж схвалив парламент?

— Я навмисне не був того дня на пленарному засіданні, бо з першого дня виступав проти цієї реформи і не підтримував її. Я не уявляю, як може бути платна медицина без обов’язкового медичного страхування. Для мене це принципово: я є автором законопроекту про обов’язкове медичне страхування, за яким кожна людина має бути застрахована. Інше питання: кого страхує держава, кого — роботодавець, кого — соціальний фонд. Але всі без винятку повинні мати медичну страховку.

Бо коли сьогодні людина приходить у лікарню і в неї вимагають якісь кошти, не у всіх вони є. По­друге, є такі операції, які люди просто не можуть собі дозволити. А це значить — іти на смерть. Я категорично проти цього.

Коли ж мені пояснюють, що є певні державні програми, то я ставлю запитання: як вони працюють? У мене як народного депутата є принцип: не залишити людину в біді. Я пам’ятаю, скільки нам довелося бігати по міністерствах, щоб отримати кошти на пересадку серця хлопчині Юрію Коханчуку; яких зусиль коштувало забезпечити лікування дитини, котру переїхав тролейбус...

Я ставлю питання руба: люди не в змозі сьогодні лікуватися за такими цінами. Програми, в тому числі й «Безкоштовні ліки», не вирішують проблеми.

 

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 29 грудня 2017