Діти загиблих учасників АТО, особливо найменшенькі, в ці дні чекали від Святого Миколая не просто подарунка, а дива. Бо й досі дехто із них вірить, що їхній татко живий, він просто зараз на небі й незабаром повернеться...

Але можливо не диво, а тиха радість і трішечки щастя для осиротілих дітей. Над цим працювали не лише просвітяни з Києва разом із Центром морально-психологічного забез­печення Збройних Сил України. Головну турботу взяли на себе житомирські ветерани з громадського формування

БОК «УНСО-Полісся» разом з представниками місцевого авіаційного клубу «Авіатик», який очолює Леонід Крігер.

На свято були запрошені не лише діти родин, які проживають у Житомирі, а й з найближчих районів області. Свято Миколая для них почалося з екскурсії на аеродром, де вони з цікавістю могли побачити, торкнутися легкокрилих літаків і почути про них цікаві розповіді. А потім і самим (найменшеньким — у супроводі матусь) піднятися в повітря на літаках чи гелікоптерах. Треба було бачити, скільки-то радості й захоплення було в їхніх оченятах!

Із концертною програмою на свято приїхала просвітянка, заслужена артистка України Інеса Братущик зі своїми вихованцями — семирічною Соломією і одинадцятирічною Софійкою. Дівчатка вчаться в Київській музичній школі № 14 імені Д.Кабалевського. Софійка Поліщук (мама якої, до речі, — кримчанка) — лауреатка багатьох міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Її виконання просто полонило, зачарувало дорослих і дітвору. Так само, як і Соломії Хоми, доньки Інеси Братущик, яка, незважаючи на свої лише сім рочків, уже також є лауреатом міжнародного конкурсу. «Коли вони співали, то в залі ніби ангели кружляли», — ділилися враженнями опісля глядачі.

Позитивно сприйняли діти й дорослі пісні Інеси Братущик. Її запальний, іскрометний виступ у поєднанні зі щирим і душевним спілкуванням поволі розтопили кригу замкненості й суму, яка, попри все, була присутня на обличчях матерів.

Ще довірливішою і теплішою стала атмосфера, коли діти почали отримувати подарунки від просвітянського Миколая — книжечки, які щедро виділив для них відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович.

А завдяки клубу «Авіатик» з неба спустився жовтенький і кругленький, як Сонце, маленький гелікоптер, з якого вийшов до дітей веселий довгобородий Святий Миколай та приніс мішки з подарунками — іграшками й солодощами.