Голова Чижівської ОТГ Аркадій Ратушнюк.
Голова Чижівської ОТГ Аркадій Ратушнюк.

Офіційно Чижівська об’єднана територіальна громада була утворена 3 серпня 2016 року. До її складу увійшли 16 населених пунктів Новоград-­Волинського району тодішніх сільських рад: Малоцвілянської, Курчицької, Красилівської та Чижівської. Першочергово треба було розробити загальну стратегію розвитку та конкретні напрямки діяльності на найближчий час.

— У цьому році ми вже розпочали реалізацію двох енергоефективних проектів, — розповідає голова Чижівської ОТГ Аркадій Ратушнюк. — Насамперед, хочемо замінити систему опалення в Таращанській школі та в Чижівській опорній школі будемо міняти старі дерев’яні вікна і двері на пластикові. Це — за рахунок державної субвенції. Ми подали також заявку на придбання ще одного шкільного автобуса для того, щоб підвозити дітей з довколишніх сіл до нашої опорної школи. Ми налаштувались на продуктивну роботу. Мешканці зрозуміли, що тепер у нас стало більше фінансових і ресурсних можливостей для реалізації власних інфраструктурних і соціальних проектів, — переконує Аркадій Віталійович.

Не менш важливий напрямок — створення виконавчої структури об’єднаної громади, формування нових відділів, секторів із підготовлених спеціалістів. Насамперед, до цього процесу були залучені фахівці, які працювали у місцевих органах самоврядування: у виконкомах сільських рад, школах, соціальних закладах. У Чижівській ОТГ вже створено відділ соціального захисту одиноких людей, сектор освіти, централізовану бухгалтерію. У голови громади є один заступник із фінансово-­господарських питань, будуть працювати й декілька спеціалістів за напрямками, наприклад, з надзвичайних ситуацій і т. п.

Нині на утриманні Чижівської ОТГ знаходяться: 6 шкіл, два дитячих садки, фельдшерсько­-акушерські пункти та сільські клуби. Все це складне господарство буде невдовзі проінвентаризовано, проаналізовано його економічну доцільність, а, можливо, й оптимізовано. Ці непрості рішення будуть прийматися всією громадою, — переконують її керівники.

Головне, щоб громада швидше ставала економічно спроможною і фінансово самодостатньою, адже державна підтримка може через деякий час суттєво поменшати, тому так важливо шукати власні джерела надходжень коштів і ресурси, тобто ті «кити», на яких має триматися благополуччя громади.