Жителі с. Великого Лугу Пулинського району не на жарт обурені через неналежний догляд 500 овечок підприємцем Алексом Старшовим, котрий утримує їх у орендованій місцевій фермі. Спочатку тут утримувалось 300 голів, а пізніше фермер привіз іще 500 овець романської породи.

Знесилені й навіть мертві тварини лежать уже просто неба на полі, в лісі, на фермі. Люди стурбовані, що трупна паличка потрапить у воду, що забруднюється земля.

Місцева жителька Валентина Барбошук каже, що перед тим, як завозити тварин, молодому інвестору потрібно було створити належні умови. Нині вівці потерпають від спраги та голоду.

На місце за викликом селян прибули голова Пулинської райдержадміністрації Віктор Байда та начальник управління Держпродспоживслужби в Пулинському районі Олександр Лігута.

О.Лігута повідомив, що власник тварин з першого дня завезення їх в село був попереджений фахівцями управління про неналежний їх догляд, навіть оштрафований. Він скуповує їх по всій Україні. Але на це немає жодних дозвільних документів. У Великому Лузі підприємець утримує овечок 21 день нібито з метою карантину, а потім збирається вивозити за кордон.

В.Байда вражений діями спритного й бездушного іноземного підприємця.

— Я взагалі не розумію, яким чином він скуповує овець на території всієї України та як він збирається їх експортувати до Туреччини без належних дозвільних документів?

Віктор Байда власноруч відкрив загорожу тваринам, щоб вони могли напитися в місцевій водоймі й піти на випас.

На ферму прибув власник тварин Алекс Старшов. Він, зокрема, поскаржився: «Мене не підтримують селяни й не дозволяють випасати худобу. Я придбав вівцям ліки, купуватиму солому та ячмінь».

Селяни планують добитися вилучення знесилених тварин у власника через суд, а правоохоронці перевіряють факт неналежного догляду за вівцями, що має ознаки жорстокого поводження з тваринами, за яке передбачено адміністративну й навіть кримінальну відповідальність.

Додати коментар

Захисний код
Оновити