Нещодавно секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов висловив думку про переведення української мови з кирилиці на латиницю. Чи варто це робити і чи на часі такі трансформації з рідною мовою вирішив поцікавитись журналіст «Житомирщини» у наших читачів.

Олексій Лупенко, водій, Житомир:

— Я про таку пропозицію не чув узагалі. Та й вважаю, оці різні мовні питання повинні врегульовувати не політики, а знавці своєї справи — мовознавці, філологи, лінгвісти. А увесь оцей політичний фарс і тупцювання навколо нього нині недоречні взагалі. Невже немає політикам більше чим займатися?

Олександр Лещенко, таксист, Коростишів:

— Про цю ініціативу читав у мережі Інтернет. Думаю, що видумувати новий велосипед не варто та й не на часі. У нас в країні криза: економічна, на носі опалювальний сезон, збройний конфлікт на Сході, епідемія коронавірусу, а ми тут надумались щось змінювати. А головне — для чого?

Ірина Бевз, домогосподарка, Андрушівський район:

— У нас, схоже, звикли кидатися з крайності в крайність. Тільки почали затихати суперечки навколо якогось питання, що вже набило оскому в суспільстві, як комусь потрібно нову ідею вкинути і знову починається все з початку. Для чого це робити — не розумію. У нас мовне питання більш-менш врегульоване, є своя мова, визнана Конституцією. Тому штучно надумувати проблему там, де її немає, вважаю, не варто.

Андрій Козленко, приватний підприємець, Житомирський район:

— У мене в родині проживає декілька поколінь і всі вони спілкуються різними мовами: російською, українською, чеською. За цей час всі один одного прекрасно розуміють, немає ніяких мовних бар’єрів чи непорозумінь.

А питання про те, чи варто переводити українську мову з кирилиці на латиницю, гадаю, варто озвучити на референдумі, щоб люди визначились і самі все вирішили для себе самостійно. Бо державі влазити в такі питання не солідно й не варто.