У Верховній Раді лежить законопроект, в якому пропонується підвищити українцям загальний пенсійний вік до 61 року. Як аргумент депутати навели приклад інших країн, в яких пенсійний вік є вищим, ніж в Україні. Наприклад, у Бельгії, Фінляндії, Данії — 65 років.

І справді, в Україні все ще зберігається найнижчий пенсійний вік у Європі. Та варто враховувати не просто пенсійний вік, але й тривалість життя. Журналісти «24-го каналу» порахували різницю між тривалістю життя та офіційним виходом на пенсію. Тобто, скільки років громадяни різних країн живуть на пенсії.

В Україні чоловіки та жінки зараз виходять на пенсію однаково — у 60 років. Проте тривалість життя суттєво різниться. За даними Світового банку, жінки в Україні живуть в середньому 77 років, тоді як чоловіки — всього 67 років.

Відповідно українські чоловіки проводять на пенсії в середньому 7 років. Цей показник — один з найнижчих у Європі. Гірше лише у Молдавії та Болгарії (менш як 5 років). Тож підвищення пенсійного віку на рік скоротить у нас цей час на пенсії до 6 років.

Українські жінки проводять на пенсії майже 17 років. Цей показник — також нижчий, ніж у більшості європейських країн (Австрія, Швейцарія, Польща, Іспанія тощо) і вищий лише за Сербію, Молдавію та Болгарію. Проте розрив — не настільки суттєвий як у випадку з чоловіками.

Щотижневик «Слово і діло» також опублікував цікаві дані з цього питання. За його інформацією, у Росії пенсійний вік для жінок — 60 років, тоді як середня тривалість життя

— 79 років і 7 місяців. Чоловіки виходять на пенсію у цій країні в 65 років, але живуть у середньому не набагато більше, ніж українські чоловіки — 68 років. У Білорусії жінки йдуть на заслужений відпочинок у 57 років і 6 місяців і живуть у середньому 79 років і 7 місяців. Для чоловіків же пенсійний вік — 62 роки і 6 місяців, а середня тривалість життя — майже 70 років.

У сусідній з нами Польщі жінки виходять на пенсію в 60 років, чоловіки — в 65 років. Середня тривалість життя жінок становить майже 82 роки, а чоловіків — 74 роки та 6 місяців.

У багатьох європейських країнах пенсійний вік — вищий, але й середня тривалість життя — більша. Наприклад, у Нідерландах громадяни виходять на пенсію у віці близько 66 років. При цьому жінки в середньому живуть близько 83 років, а чоловіки — трохи більше 80.

У 67 років виходять на пенсію в Греції, Італії, Ісландії та Норвегії. Чоловіки в Греції живуть у середньому 78 років і 7 місяців, жінки — 83 роки і 7 місяців. Середня тривалість життя в Італії становить майже 85 років для жінок і майже 81 рік для чоловіків. В Ісландії жінки живуть у середньому майже 84 роки, чоловіки — майже 81 рік. У Норвегії чоловіки доживають до 81 року, жінки — до 84 років.

В європейських країнах найвища тривалість життя жінок в Іспанії — майже 86 років, а чоловіків — у Швейцарії (майже 82 роки).

У США чоловіки і жінки виходять на пенсію у 67 років. Чоловіки в середньому живуть трохи більше 76 років, а жінки — майже 81 рік. Пенсійний вік у Канаді — 65 років, а середня тривалість життя становить близько 84 років для жінок і трохи більше 80 років для чоловіків.

У Китаї на пенсію виходять рано порівняно з іншими країнами: жінки — в 50-55 років, чоловіки — в 60 років. При цьому жінки в середньому живуть більше 80 років, а чоловіки — майже 75 років.