З 2027 року шкільна освіта має поділятися на три рівні:початкову (1-4 роки навчання); базову (5-9 роки навчання); старшу профільну школу (10-12 роки навчання). Це передбачає реформа Нової української школи, яка законодавчо закріплена Законом «Про освіту» 2017 року та деталізована Законом «Про повну загальну середню освіту» 2020 року.

Базова школа буде називатися гімназією, а старша профільна — ліцеєм.  «Тепер гімназія та ліцей — це рівні освіти, а не назви чи статуси окремих шкіл, як це в нас було раніше. Закон «Про освіту» навів порядок і наблизив нашу термінологію шкільної освіти до кращих світових практик», — розповідає ексміністерка освіти і науки Ганна Новосад.

У кожного виду школи має бути своє приміщення — тобто початкова, гімназія і ліцей мають бути в окремих будівлях. «В окремих випадках початкова школа може входити до складу гімназії. Так само ліцей може містити в собі гімназію, але не початкову школу», — пояснює Г.Новосад.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 23 лютого 2021

 

Погода

Фотоетюд

Фото2306202-1

Шлях до святині. У Бердичеві, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, зберігається чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки