«Я перехворів на коронавірус. Лікувався вдома, приймав усе, що виписував сімейний лікар, і влетіло мені це в добру копієчку — близько 5 тисяч гривень. Рецепти й квитанції я зберіг, сподіваючись, що мені компенсують вартість лікування. Після одужання звернувся з цим у поліклініку, там мене відправили в собез. У собезі ж сказали, що ніяких компенсацій за лікування вони не дають. А по радіо ж весь час розповідають, що лікування коронавірусу — безкоштовне. То хто ж бреше? Л.Т.ЯКИМЧУК. м. Житомир».

Адвокат Олег Ястременко пояснив: справді, міністр охорони здоров’я Максим Степанов обіцяв, що лікування від коронавірусу буде безкоштовним, тобто громадянам, які перехворіли на цю тяжку недугу, компенсують кошти, витрачені на лікування. Але компенсації підлягає тільки вартість препаратів, що входять до списку, затвердженого Мінохорони здоров’я. А багато препаратів, які виписують лікарі хворим на коронавірус, до цього списку не входять.
Коментар журналістки, яка сама перехворіла на коронавірус. Біда ще й у тім, що для того, аби вартість препарату була компенсована, цілком логічно на цей препарат має бути виписаний і належно оформлений рецепт. У поліклініці ж вам на папірці напишуть назву препарату і — все. Або ще по телефону лікар назве його, навіть не припускаючи можливості компенсації вартості ліків. Тож і перетворено міністерську обіцянку на звичайнісіньку цяцянку.