Фото з Facebook-сторінки Максима Степанова.
Фото з Facebook-сторінки Максима Степанова.

 

29 листопада міністр охорони здоров’я України Максим Степанов провів перевірку кількох лікарень у нашому обласному центрі. Без попередження він відвідав обидві міські лікарні Житомира — № 1 та № 2 ім. В.П.Павлусенка, а також обласну клінічну лікарню ім. О.Ф.Гербачевського. Це — медичні заклади, які нині приймають пацієнтів із COVID-19.

Про міські лікарні міністр написав позитивний відгук. «Киснем ці медичні заклади забезпечені повністю, — йдеться у повідомленні. — Є навіть істотний запас концентраторів: у міській лікарня № 1 вільних ліжок із киснем під COVID-19 станом на 29 листопада — 66, у лікарні № 2 — 127. Поспілкувався з кількома пацієнтами: жодних проблем із госпіталізацією в них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, окрім вітамінів. Оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема, проблем із надбавками там також немає».

Зовсім інше враження — від обласної лікарні, де за словами Максима Степанова, виявилося чимало проблемних питань. Зокрема, під лікування COVID-19 цей заклад було відведено ще 6 листопада, однак договір із Національною службою здоров’я України й досі не підписано. Водночас, у лікарні вже приймають хворих на коронавірусну інфекцію: станом на 29 листопада були госпіталізовані 11 осіб.

«Щодо інфекційного контролю у цій лікарні, то ситуація — жахлива, адже його немає, — розповів міністр. — Окрім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю. Також виявив суттєві проблеми з подачею адекватної статистики по кисневих точках: подано було 117, а в реальності — 66. Виявилося, що в статистику потрапляють начебто «вільні» кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19.

Наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами. Це неприпустимо, адже вони не можуть бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим».

Відрядження на Житомирщину стало першим для Максима Степанова після хвороби — коронавірусної інфекції. Він і раніше намагався відвідувати регіональні медзаклади раз на два тижні. Так, за його словами, планує це робити й надалі, в тому числі — без попередження.

 

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд03032020

Один лякає виглядом, а інший — поглядом.

Фото Наталії ХОМЕНКО.с. Камінь Романівського району.

Лінки