Житомирська Михайлівська не перестає радувати і — дивувати. Полюбилися містянам різноколірні парасольки й грайливий фонтан, вуличні музиканти, затишні кафешки й модні крамнички. Переважна більшість останніх чомусь не з українськими, а із «забугорними» назвами, чого, як не дивно, не помічають ревні захисники «солов’їної».

І ось — новина. Невдовзі, повідомляє багатометрова реклама, на Михайлівській відкриється нічний клуб. І не де-небудь, а майже під стінами однієї зі святинь міста — Свято-Михайлівського кафедрального собору, за 20 кроків від пам’ятника митрополиту Ілларіону, постать якого із перекладеним на українську Святим Письмом у руках мовби благословляє й закликає людей до святості.

Проте, зважаючи на звичаї нічних клубів, до святості там далеко. От і не вір прадавній істині, що «гроші не пахнуть»...

Ми поцікавилися в цьому зв’язку думкою керуючого єпархією, єпископа Житомирського і Овруцького ПЦУ, високопреосвященнійшого Паїсія. Ось що він сказав:

— До відкриття нічного клубу прямо під стінами храму я і всі наші віряни ставляться категорично негативно, про це я й говорив у своїй проповіді. Я нічого не маю проти розважальних закладів як таких. Але кожен із них має розміщуватися так, щоб не ображати почуття людей. Не знаю, хто і з якою метою давав дозвіл на влаштування цього закладу саме тут, але однозначно це не послужить взаєморозумінню в нашому місті.