Минулого понеділка група мешканців сіл Мостового та Любимівки Андрушівського району на чолі зі своїми сільськими головами зібралися під стінами облдержадміністрації та обласної ради. Люди, тримаючи в руках плакати, вимагали приєднати їхні села до Попільнянської об’єднаної територіальної громади.

Як же так сталося, що мешканці вимушені шукати справедливості в обласному центрі? Мостовецький сільський голова Валентина Рокитенець розповіла, що їхнє село розташоване за 25 кілометрів від Андрушівки. Відстань начебто й невелика, але їхати до районного центру доводиться по жахливій дорозі понад годину. До Попільні ж, шлях до якої на 10 кілометрів коротший, доїхати можна за 10­12 хвилин. Так склалось історично, що мешканці тягнуться більше до Попільнянського району. Нині у сусідньому селі Сокільчі, що входить до складу Попільнянської об’єднаної територіальної громади, навчаються багато мостовецьких дітей.

— Мешканці села — проти вступу до Андрушівської громади, — говорить Валентина Василівна. — Три рази у нас було громадське опитування. Ходили із хати в хату, не нав’язуючи своєї думки, запитували людей. Переважна більшість висловилися проти приєднання до Андрушівської громади

У Житомирській облдержадміністрації не знають, як зарадити, адже мешканці Мостового та Любимівки запізно подали документи про приєднання до іншої об’єднаної територіальної громади. 12 червня з’явилося урядове розпорядження про визначення адміністративних центрів, а Прем’єр­міністр України доручив у одноденний термін внести корективи, що, зокрема, в Андрушівському районі було зроблено по Волицькій об’єднаній територіальній громаді. На жаль, Любимівка та Мостове «просто не встигли». Тому вносити зміни в уже ухвалене рішення вкрай важко. При вирішенні цього питання без допомоги Верховної Ради України не обійтися. Люди заявляють, що готові до рішучих дій.