На цей запит читачки дав відповідь начальник управління промисловості, розвитку інфраструктури та туризму облдержадміністрації Р.А.Крисюк. Він повідомив, що згідно зі статтею  38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VII, які набрали чинності з 01.06.2015), інваліди І та II груп, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда І групи або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено тлумачення приміського автобусного маршруту — це маршрут, який з’єднує населені пункти і протяжність якого не перевищує 50 км. Міжміський автобусний маршрут—це маршрут, який з’єднує населені пункти і протяжність якого перевищує 50 км. Міський автобусний маршрут — автобусний маршрут, який не виходить за межі території населеного пункту.