Фото з сайту «ІнфоМалин».
Фото з сайту «ІнфоМалин».

Малинчанин Микола Лікарчук опублікував у своєму Facebook відеозапис, на якому видно, що біля воріт м’ясокомбінату «Українські харчові технології», розташованого на вулиці Кримського,137, зібралось досить багато води. Автор допису припускає, що вода тече із каналізації і згодом потрапляє в Іршу. «Ось ця смердюча вода з каналізації м’ясокомбінату біжить прямо в нашу річку Іршу. І я не знаю, хто за це повинен нести відповідальність», — прокоментував відеозапис М.Лікарчук.

Директор ТОВ ТД «Українські харчові технології» Майя Тарасенкова переконує в тому, що води, зафіксовані на відеозаписі, — не каналізаційні, а накопичились у результаті дощів.

«Мені дійсно телефонували з повідомленнями, що це за води і куди вони стікають. Прибула на місце, бо самій було цікаво дізнатись причину. Так, справді, на задньому дворі заводу збирається вода. Але це аж ніяк не каналізаційні стоки! Ці калюжі набрались через дощі та зруйноване асфальтне покриття», — уточнила М.Тарасенкова.

Також вона поінформувала про те, що каналізаційні стоки підприємства регулярно вивозить ФОП Фещенко, із яким укладений відповідний договір. Під час карантину відходи вивозяться не так часто, бо м’ясокомбінат змушений працювати лише один-два дні на тиждень. Про це йдеться на сайті «ІнфоМалин».

Керівниця підприємства також ставить під сумнів забруднення річки заводом, зокрема, ніяких слідів від нечистот вона не знайшла.
«Від заводу до річки — близько 350 метрів. Я спеціально пройшла усю відстань, щоб оглянути, чи може щось викидатись в Іршу. Усе чисто — вода, як і говорила, обмежується територією заднього двору. Калюжі знову повні, бо йдуть майже щодня дощі. Навіть сміттєвоз на територію не міг проїхати. Періодично ми засипаємо ями тирсою, що трохи вбирає рідину, але це не завжди ефективно. У будь-якому випадку малинчанам нема чого хвилюватись — м’ясокомбінат не забруднює води Ірші», — резюмувала М.Тарасенкова.

Приватний підприємець Михайло Фещенко, асенізаційна машина якого вивозить каналізаційні стоки з м’ясозаводу, повідомив, що відходи з підприємства востаннє забирали давно.
Начальник Малинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області Віктор Гвоздецький повідомив, що ніяких скарг на несанкціоновані викиди відходів м’ясокомбінатом до них не надходило. А самостійно фахівці очолюваного ним управління не мають права проводити жодних перевірок.

— Інформації про витікання стічних вод від цього суб’єкта господарювання у нас не було. Якщо б такі заяви були, то при міській раді могли б створити тимчасову комісію, яка б розібралась у ситуації й вжила заходів щодо припинення виявлених порушень. А незаплановані перевірки законодавством передбачені лише у випадку офіційних звернень», — уточнив Віктор Федорович.