Кілька днів тому зі своєї поштової скриньки я вийняв згорнутий удвоє папірець. Подумалося, що це котрась із платіжок. Але ні — це був лист з облгазу. Та ще й який лист! З повідомленням про борг за доставку газу і не прихованою погрозою судового позову — з чималими витратами з мого боку. Спершу подумалося, що це — якась помилка. Адже я звик не накопичувати боргів. Тож вчитався уважніше у рядки листа.

«Відповідно до «Кодексу газорозподільчих систем Вам необхідно самостійно припинити споживання природного газу за рахунок перекриття запірного пристрою перед газовим приладом», — наказувала мені в листі комерційний директор АТ «Житомиргаз» Людмила Усик. А далі попереджала, що у разі непогашення боргу компанія припинить мені газопостачання та подасть позов до суду. «При цьому, крім суми основного боргу, буде стягнуто судовий збір (1,5% ціни позову), але не менше розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (розмір якого складає 2102 гривні)...», — нагадувала мені пані Усик.
Тон листа був досить суворим, і це тим більш дивно, враховуючи суму боргу, який мені приписали газівники — лише 120 гривень! 

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 15 травня 2020