Новий адміністративно­територіальний устрій, який було презентовано в уряді та на місцях ще в лютому, передбачає створення на Житомирщині чотирьох крупних районів — Житомирського, Бердичівського, Коростенського та Новоград­Волинського. Такий варіант вкрай обурив чиновників у Малині, які воліли б бачити на карті області ще й Малинський укрупнений район. Що за цим криється — владні амбіції чи соціально­економічні розрахунки — окреме питання. Але ідею п’ятого, Малинського, району тамтешні посадовці останнім часом завзято просувають — у листах до столиці, у виступах та заявах тощо.

А нещодавно вони залучили «десант» народних депутатів, аби донести до них цю думку. До Малина приїхали четверо народних обранців, до яких приєдналися депутати Житомирської обласної ради, представники облдержадміністрації, керівництво Малинського району та голови деяких ОТГ. Міський голова Олексій Шостак провів для нардепів невелику екскурсію містом, переконуючи їх у спроможності Малина бути центром крупного району. Опісля відбулося обговорення позицій у залі міської ради.

Якої думки дійшли? Фактично — ні до якої. Кожен лишився при своїй позиції. Малинські чиновники й далі наполягають на внесенні змін у запропонований новий адміністративний устрій Житомирщини — з утворенням Малинського району. Натомість народні депутати обійшлися обтічними фразами, з яких стало зрозуміло: утворення Малинського району — під великим питанням. А місцевим посадовцям замість цього фактично порадили розвивати існуючу Малинську ОТГ.

— Малинська громада залишається. Вона — дуже сильна, і буде працювати далі, — заявив після наради народний депутат Андрій Клочко, голова парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. — Можливо, після проведення перемовин якісь ще території зможуть до неї приєднатися...

— Місцевих людей лякає, що місто начебто понижується в статусі, — зауважив ще один народний депутат, Віталій Безгін. — Але ж це не відповідає дійсності. Просто змінюється система адміністративно­територіального устрою.

Водночас в обласній держадміністрації нагадали, що торік, у грудні, до столиці було подано проект адміністративного устрою Житомирщини у форматі п’яти районів, в тому числі й Малинського. Але опісля з уряду було надано рекомендацію щодо створення лише чотирьох районів.

— Перспектива створення Малинського району перебуває на стадії обговорення в Міністерстві розвитку громад та територій України, — запевнив голова ОДА Віталій Бунечко. — Однак згідно з урядовими методичними рекомендаціями, на теперішньому етапі залишається питання щодо його потенційного існування...

Поки що все лишається так, як вирішили в Кабміні: на Житомирщині планується утворити чотири великі райони. Чи додасться до них п’ятий — Малинський? Відповідь на це питання залежатиме від активності та завзятості місцевих посадовців та від їх уміння знайти й залучити лобістів цієї ідеї у вищих ешелонах влади.