Кожна господиня, мабуть, пам’ятає, якою «золотою» торік була ціна на насіннєву цибулю, коли за кілограм «сіянки» подеколи доводилося віддавати й 250 грн. Не дивно, що вже зараз багато хто цікавиться цьогорічними цінами. А вони поки що приємно дивують.

На фоні девальвації гривні в середині березня несподівано впали й ціни на насіннєву цибулю. Якщо на початку весни більшість сортів «сіянки» на оптових ринках коштували по 85 — 90 грн./кг для гуртових покупців і по 100 грн./кг «у роздріб», то вже через тиждень-другий вони знизилися до 55 — 75 грн./кг.

Як повідомляє info.shuvar.com із посиланням на керівника департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяну Гетьман, поточний обвал ціни на насіннєву цибулю — це наслідок збільшення кількості продавців в Україні на початку сезону. Оскільки трейдери чудово пам’ятають, як добре заробили торік, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит на «сіянку» — шаленим. Отож ті, хто постійно займається цим бізнесом, нинішнього сезону збільшили обсяг замовлень у ЄС, тому зараз пропозиція є значно більшою, ніж зазвичай у цей період. Приміром, на тому ж таки, одному з найбільших гуртових ринків «Шувар», у 2019 році насіннєва цибуля спершу коштувала 57 — 65 грн./кг, потім вона почала швидко дорожчати наприкінці березня, а в кінці квітня гуртові ціни сягнули 170 — 180 грн./кг.

Щоправда, українські трейдери вважають: поточне зниження ціни — це тимчасове явище, і вже за кілька тижнів на ринок може повернутися тенденція до подорожчання «сіянки». Причиною чергової хвили цінового зростання, на думку продавців, може стати, по-перше, сезонне зростання попиту, а по-друге, девальвація гривні. До речі, майже всю насіннєву цибулю Україна імпортує з Польщі та Нідерландів.

Водночас, на цьогорічні ціни може вплинути і нинішня ситуація з коронавірусом. Як розповіли продавці на Сінному ринку, що в Житомирі, нині попит на таку продукцію — невеликий, адже населення масово кинулося закуповувати продукти харчування, медикаменти та засоби індивідуального захисту, інші товари першої необхідності. Однак передбачають, що вже невдовзі «сіянка» таки здорожчає, зважаючи на нестабільний курс долара; на те, що ціни, мабуть, зростуть практично на все, а попит на насіннєву цибулю ближче до квітня все одно збільшиться.