В області зафіксовано перший випадок захворювання на COVID-19. Про це 12 березня повідомили в облдержадміністрації. Коронавірус виявили у 71-річної жительки Радомишля.

За повідомленням Державної прикордонної служби, жінка приїхала в Україну з Польщі на початку березня, гостювала у рідних у Львові, а потім повернулася додому в Радомишль. Пенсіонерку було терміново госпіталізовано до місцевої лікарні та ізольовано.

«Найближче оточення, яке з нею знаходилось у постійному контакті в приватному будинку, а це — шестеро осіб, перебуває вдома на обсервації, — повідомив під час брифінгу голова облдержадміністрації Віталій Бунечко. — Були в них і гості. Встановлено чотирьох осіб: двоє з них — жителі Радомишля, які також перебувають на обсервації, ще двоє — кияни, яких уже повідомлено, вони перебуватимуть під наглядом медиків».

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Суслика, на момент госпіталізації пенсіонерки в її родичів симптомів коронавірусної інфекції не виявили. Діагноз пацієнтки лабораторно підтверджено. Лікарі виявили в неї ускладнення — запалення легень.

В облдержадміністрації обіцяли щодня інформувати про ситуацію з коронавірусом на Житомирщині.

Опівдні 13 березня заступник голови облдержадміністрації Наталія Остапченко розповіла під час брифінгу про ситуацію в Радомишлі, зокрема, про стан пацієнтки, в якої напередодні виявили коронавірус. «Уранці 13 березня її стан погіршився і визначався як важкий, — зазначила вона. — Хвора була переведена на штучну вентиляцію легень». Згодом стан пацієнтки було стабілізовано, вона вже перебувала при свідомості, дихала самостійно при кисневій підтримці. Та, на жаль, через кілька годин потому пенсіонерка померла. Її поховали минулої суботи без присутності рідних, які перебувають у самоізоляції.

Як повідомив директор ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Зіновій Парамонов, загалом було встановлено 26 контактів хворої з Радомишля. Всі ці люди також перебувають на обсервації.

Найбільше фахівців турбувало те, що 8 березня хвора відвідувала церкву. «Вже проінформовані певні служби, щоб провести роботу зі священиками, аби за можливості знайти людей, які тоді перебували в тій церкві», — зазначив Зіновій Парамонов. Також він розповів, що проведено первинну дезобробку житла, де проживала хвора, санітарного транспорту, яким вона користувалася, приймального та інфекційного відділень лікарні.

Як повідомила Наталія Остапченко, серед членів родини пацієнтки хвора — найстарша за віком. У сім’ї є маленька дитина дошкільного віку. Виявлені всі медичні працівники, які були в безпосередньому контакті з хворою. Їх теж ізольовано. Щодо парафіян церкви, до якої 8 березня заходила хвора, то ще триває встановлення всіх осіб.

Із 13 березня в Радомишлі оголосили надзвичайну ситуацію, що передбачає ряд обмежень, зокрема щодо роботи розважальних закладів. Усі районні лікарні переведені на посилений режим роботи і готові до прийняття пацієнтів у разі підозри наявності коронавірусу. На в’їздах та виїздах із Радомишля передбачено встановлення контрольних пунктів пропуску громадян, зокрема, проведення контролю температури.

***

15 березня в обласному лабораторному центрі повідомили, що підозра на COVID-19 у двох хворих із Ємільчинського та в одного — з Хорошівського районів не підтвердилася.
Напередодні також надійшла офіційна інформація, що за результатами вірусологічних досліджень підозра на коронавірус не підтвердилася у двох хворих — із Андрушівки та Бердичева, які звернулися до медиків, маючи схожу до коронавірусу симптоматику. У бердичівлянина знайшли РНК риновірусу. Це — чоловік 1993 року народження, який самостійно приїхав до лікарні на авто. У жителя Андрушівського району діагностовано двобічну пневмонію. Чоловік нещодавно повернувся з Польщі. Стан цих хворих — стабільний. Обоє — під наглядом лікарів.