У Житомирі зросла вартість тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Про це повідомили в міській раді. Починаючи з 5 лютого 2020 року за централізоване водопостачання містянам доведеться сплачувати 11,724 грн./м3 (із ПДВ), за централізоване водовідведення — 13,680 грн./м3. Нагадаємо, що перед цим тарифи змінювалися у вересні минулого року: тоді за централізоване водопостачання містяни почали сплачувати 9,06 грн./м3 (з ПДВ), а за водовідведення — 10,368 грн./м3.

Як пояснив директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін, зміна тарифів пов’язана з набуттям чинності постанови НКРЕКП №283 від 4 лютого 2020 року про встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Під час нещодавнього брифінгу керівник підприємства показав структуру тарифу за попередні роки і за 2020-ий, зауваживши, що в поточному році суттєво зросла інвестиційна складова — з 4 — 5% до 21%. Причому, із цих 21 «інвестиційних» відсотків лише 1/7 є тією частиною, що не стосується Світового банку. Мова йде про закупівлі техніки, реконструкцію каналізаційних насосних станцій, розробку проектів із водопостачання. Решта, найбільша частина «інвестиційної» складової, — це обслуговування кредиту Світового банку і відсотків по ньому. Також здорожчання послуг водопостачання і водовідведення обумовлене зростанням рівня зарплат працівників підприємства на 5% і збільшенням витрат на закупівлю реагентів.

Як зауважили на підприємстві, в Житомирі — найнижчий тариф серед великих міст Житомирщини, а в порівнянні з іншими обласними центрами він займає 6-те місце. Найбільше підвищення тарифів із 5 лютого — в тих обласних центрах, які є учасниками проектів міських інфраструктур, що фінансуються Світовим банком, — Кропивницькому і Тернополі.

Водночас періодично житомиряни нарікають на низький тиск води в кранах. Як пояснив Андрій Нікітін, тиск води в місті пов’язаний з роботами, які нині проводяться з оновлення основних магістральних мереж. Термін закінчення робіт на магістральному трубопроводі — початок червня 2020 року. Тоді на певний період відновиться стабільний тиск води в мережах. Однак проблеми з цим будуть упродовж всього поточного року, оскільки на 2020-ий заплановані й роботи з реконструкції на іншій, найбільшій, ділянці магістрального трубопроводу міста.