Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році. А до редакції почали телефонувати читачі з проханням пояснити, як їм бути. Адже в указах про чергові призови у 2015 — 2019 роках, які видавав Петро Порошенко, йшлося про призов до армії з 20-річного віку.

В Указі Володимира Зеленського чітко написано, що «строковиків, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, будуть звільняти в запас у 2020 році у квітні — червні та в жовтні — грудні. В такі ж терміни здійснюватиметься призов громадян на строкову військову службу, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

У Міністерстві оборони України зазначили, що призивати на строкову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за виключенням тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних Сил України.
Міністр оборони Андрій Загороднюк, зокрема, зауважив, що вік призову з 18 років чітко прописаний у Законі й ніколи не змінювався. Указ Президента № 13/2020  «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки  проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» виданий відповідно до вимог чинного законодавства України. В оборонному відомстві отримали чимало звернень і побажань щодо можливості проходити строкову службу саме з 18 років. Але під час призову у 2020 році повістки отримають, як і раніше, молоді люди віком від 20 років. А ті громадяни України, яким виповнилося 18 та 19 років — за їхнім власним бажанням.

Військовослужбовці строкової служби не залучатимуться для виконання завдань у районі проведення операції об’єднаних сил.