Нещодавно вибухнув скандал зі захмарними зарплатами урядовців. З’ясувалося, що деякі заступники міністрів отримали за грудень від 200 до 500 тисяч гривень зарплат! Це при тому, що мінімальна зарплата в Україні з 1 січня становить лише 4723 гривні й отримують її мільйони людей. Але, вочевидь, нова владна команда (втім, як і всі попередні) прийшла не для того, аби покращувати життя простих людей, а для того, щоби дбати, передовсім, про себе.

Оця історія з величезними зарплатами змусила нас поглянути на нашу місцеву ситуацію. На Житомирщині у чиновників поки що немає таких гігантських зарплат, які «спливли» в Києві. Але є інші цікаві особливості. Ми їх знайшли, проаналізувавши декларації деяких новопризначених голів райдержадміністрацій. І порівняли оприлюднені ними доходи за 2018 рік з імовірними зарплатами вже на нових посадах. Користуємося відкритими даними — зокрема, офіційним сайтом Єдиного державного реєстру декларацій.

Почнемо з Олександра Хомича, який віднедавна є головою Чуднівської РДА. За 2018 рік він задекларував зарплату на двох роботах загальною сумою 57244 гривні (в середньому вийшло по 4770 гривень за місяць). А на новій посаді отримуватиме, як можна припускати, не менше 33 тисяч гривень за місяць. Адже саме такою у 2019 році була середньомісячна зарплата в його попередника, екс-голови Чуднівської РДА Олександра Лаврука.
Олександр Дубенцов, який очолив Черняхівську РДА, у 2018 році отримував у середньому по 5130 гривень на місяць. Його попередник Микола Жилінський, керуючи Черняхівською райдержадміністрацією, торік мав у середньому по 44700 гривень на місяць. Стільки ж, слід розуміти, тепер матиме й Дубенцов.

Новий голова Ружинської РДА Юрій Кулик за 2018 рік задекларував 10080 гривень соціальних виплат від центру зайнятості, ще 6000 гривень — за продаж риби. Тобто мав у середньому 1340 гривень на місяць. А Людмила Біляк, яка раніше очолювала РДА, мала у 2019 році по 40500 гривень на місяць. Тож тепер Юрію Кулику, вочевидь, рибу продавати вже не доведеться.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 24 січня 2020