Для багатьох житомирян, які мають у сім’ях дошкільнят чи учнів, початок 2020 року асоціюватиметься, зокрема, з питанням надання довідки про реєстрацію місця проживання до освітніх закладів. Ажіотаж спричинило рішення виконкому про те, що з місцевого бюджету кошти на харчування в школах і садочках частково виділятимуться лише дітям, які зареєстровані в Житомирі. Батьки тих, хто не має такої реєстрації, змушені будуть сплачувати повну вартість харчування.

Довідка —  як гарант економії

Нагадаємо, що 17 грудня 2019 року на засіданні виконкому Житомирської міської ради затвердили вартість харчування дітей в освітніх закладах міста з 1 січня 2020 року. Принцип співфінансування залишається лише для зареєстрованих на території Житомирської міської ОТГ вихованців дитсадків та учнів 1 — 4 класів непільгових категорій. Отож 70% вартості харчування у дитсадках будуть сплачувати батьки, а 30% суми виділятиметься з місцевого бюджету. Тобто на харчування дітей раннього віку витрачатиметься 20,23 грн. із батьківського гаманця, а 8,67 грн. — із місцевої «скарбнички»; дошкільнят — 30,03 грн. і 12,87 грн. відповідно. За сніданки учнів 1 — 4 класів непільгових категорій, зареєстрованих у міській ОТГ, батьки доплачуватимуть по 9,95 грн., а з місцевого бюджету виділятиметься 8,35 грн. За не зареєстрованих в обласному центрі дітей батькам доведеться сплачувати всю суму. Безкоштовно й надалі харчуються діти пільгових категорій.

Для того, щоб отримати можливість сплачувати не всю вартість харчування свого чада, потрібно довести, що дитя — член громади. Саме для цього у батьків і вимагають довідки про реєстрацію місця проживання — додаток 13 до Правил реєстрації місця проживання. Про це батьки маленьких житомирян дізналися наприкінці минулого року, а більшість — у перші робочі дні нового.

Нині від батьків можна почути нарікання на те, скільки часу довелося вистоювати за цим документом. Житомирянка Катерина розповіла, як суботнього ранку прийшла до управління реєстру територіальної громади ще близько сьомої години ранку. А таких, як вона, вже було кілька десятків. Це — не перша спроба житомирянки взяти довідку. Напередодні, у п’ятницю, вона була в черзі… 284-ою, «хоча й записалася зарання, однак список, що був у четвер сформований на п’ятницю і в якому була 18-ою, вже зник». Житомирянин Сергій став у чергу о шостій ранку і був другим. Як розповів Олексій, він попередньо прийшов до управління «у розвідку», аби дізнатися, що й до чого, зокрема про те, скільки доведеться вистояти в черзі. «Людина, яка прийшла раніше 10-ої ранку, вже була 265-ою (за попереднім записом), а та, яка не полінувалася прийти о 7-ій ранку, — 65-ою, — розповідає чоловік. — Які ще «покращення» для нас підготує Житомирська міська рада? В інших містах України таку довідку можна попередньо замовити через Інтернет, а в Житомирі уже традиція — стояти в чергах». Утім, це питання, мабуть, задавав кожен, кому доводилося брати сумнозвісну довідку. Дехто змушений був відпрошуватися з роботи чи вистоювати в черзі з дітлахами, яких не було з ким залишити вдома, а хтось розвертався, побачивши довжелезну чергу, і йшов деінде. Однак таких було небагато, адже йдеться про економію грошей. У лютому — 20 робочих днів. За харчування дошкільняти у міському садочку треба платити по 42,9 грн. за день, якщо дитя не зареєстроване в Житомирській ОТГ. Тобто батькам доведеться викласти 858 грн. за місяць. Якщо є довідка про місце проживання на території громади, то вдасться зекономити 257,4 грн. — ці кошти доплатять із міського бюджету.
«Нюанси» реєстрації

На території Житомирської ОТГ довідку про реєстрацію місця проживання особи має право видавати лише управління ведення реєстру територіальної громади міської ради. Також можна звернутися до посадових осіб, виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), як-от: управителя багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, ОСББ, ПП, ТОВ тощо, які оформляють документи для подачі у вищезгадане управління.

Подекуди, стоячи в черзі, батьки скаржилися на те, що не знали, наприклад, про обов’язкову присутність у деяких випадках обох батьків. За роз’ясненнями ми звернулися до начальника управління ведення реєстру територіальної громади міської ради Ірини Ярош.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 17 січня 2020