В обласному центрі тривають «розбірки» щодо будівництва автозаправки на проспекті Незалежності, 29. Цьогоріч ситуація загострилася у зв’язку з активізацією будівельних робіт.

24 жовтня десятки житомирян прийшли до будівлі облдержадміністрації, аби вкотре висловити свій протест. До того ж, напередодні стався інцидент, який спровокував містян до такого кроку: величезні вантажівки ввечері почали з’їжджатися до будмайданчика. За словами мітингувальників, під колесами цих машин ледь не опиналася вагітна жінка. На повідомлення у спільній групі «Вайбер» у дворі швидко зібралися місцеві мешканці. Зрештою, справа навіть дійшла до дзвінків у поліцію… Містяни розійшлися лише близько третьої години ночі. Про все це нам розповіли учасники мітингу.

На акції протесту з плакатами відповідного змісту вони виходять уже не вперше. Цього разу їм таки вдалося поспілкуватися і з головою облдержадміністрації Віталієм Бунечком, і з міським головою Сергієм Сухомлином. До розмови долучилися і народний депутат Ігор Герасименко, представники міської ради, зокрема, заступник міського голови Сергій Кондратюк, начальник ГУ Нацполіції в області Сергій Крупєй, а також начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Сергій Сербін. До останнього у мітингувальників було чимало питань. Передусім, цікавило: чи була зроблена при видачі дозволу на будівництво АЗС оцінка впливу на довкілля. Аби з’ясувати це, до управління ДАБІ в області були запрошені представники учасників акції, аби спільно «підняти» відповідну документацію. Як пояснив Сергій Сербін, дозвіл на будівництво надавався у Києві, рішення про його скасування теж повинні приймати у столиці.

— Оцінки впливу на довкілля немає, — розповів згодом представник мітингувальників Олександр Літвінчук. — У зв’язку з цим управління ДАБІ в області буде звертатися до Києва щодо перегляду виданого дозволу. Ми подали офіційний інформаційний запит.

Народний депутат Ігор Герасименко зауважив, що за наявності необхідного листа до нього він звернеться до профільного міністерства, аби там провели екологічну експертизу.

— На жаль, за моїми відомостями, жодної вже збудованої АЗС демонтовано не було, — зауважив Олександр Літвінчук. — Дану автозаправку хочуть збудувати біля дитячого майданчика. Крім того, всі вікна моєї квартири, де мешкає й 9-місячна дитина, виходять на будмайданчик.

Міський голова прокоментував цю ситуацію так: «Діяти треба за законом».

Періодично містяни влаштовують акції протесту, зокрема, перекривали проспект Незалежності. Під час нинішньої акції можна було почути фрази про те, що планується облаштування даної території. «Коли десятиліття тому поблизу наших багатоповерхівок будувався супермаркет, нам обіцяли відремонтувати тутешні дороги та прибудинкові території, однак обіцяного так і не дочекалися, — зауважив житомирянин Сергій Павлович. — Вважаємо, що на цій території може будуватися будь-що, однак не об’єкти, які шкодять довкіллю та нашому здоров’ю».

28 жовтня активісти знову прийшли до кабінету начальника управління ДАБІ в області, аби все ж таки з’ясувати, наскільки законним є будівництво АЗС. «Нам показали лист зі столичного ДАБІ з роз’ясненнями, відповідно до яких оцінка впливу на довкілля забудовнику в даному випадку не потрібна, — розповів нам Олександр Літвінчук. — Тобто на думку посадовців ДАБІ, все законно. Ми з цим не погоджуємося і плануємо звернутися до адміністративного суду».

Свій протест мешканці збираються висловити на найближчій сесії міської ради.