Багато хто з нас щось купує чи продає через спеціалізовані сайти. Це зручно та вигідно. Але шахраї прокралися вже й туди, навчившись видурювати гроші в довірливих покупців чи продавців. Жертвою таких шахраїв цими днями ледь на став я сам.

Виставив на популярному сайті жінчину шубу на продаж. І вже наступного дня мені подзвонив потенційний покупець. Назвався Олександром, представником невеличкої фірми, яка скуповує шуби, розпитав про стан товару, трохи поторгувався... Зійшлися ми з ним на ціні 2000 гривень. Олександр скинув мені СМС з адресою доставки — поштове відділення у Миколаєві. І зголосився оплатити гроші за шубу не після її отримання на пошті, а наперед. Я скинув йому номер своєї банківської картки й став очікувати надходження грошей. Замість цього через півгодини Олександр зателефонував мені ще раз.0

— Я вже дав заявку в банк на грошовий переказ, — швидко заторохтів він. — Ми пересилаємо гроші через систему переказів PrivatMoney. Вам треба зараз піти до банкомата, а далі я вам зателефоную, ви скажете мені код доступу, далі за моїми інструкціями все зробите — і гроші надійдуть вам на картку.

«Еге, голубе, стривай! — подумалося. — Щось дуже хитромудра схема… А чи не простіше було б перекинути гроші на картку, як це робиться зазвичай при подібних продажах?». Про це й запитав чоловіка. Він зам’явся і почав пояснювати, що їхня фірма може скидати гроші тільки через систему переказів PrivatMoney — мовляв, така вимога бухгалтерії… Одне слово, ми з ним ні до чого не домовилися і попрощалися.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 18 жовтня 2019

 

Погода

Фотоетюд

Фото14072020

Житомир сьогодні. Свято-Михайлівський кафедральний собор.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки