Фото автора.
Фото автора.

«Невдовзі банани будуть дешевші, ніж українські яблука», — невдоволено бурчала жінка, вибираючи в супермаркеті червонобокі фрукти. Цьогоріч яблука й справді здорожчали, хоча не встановили цінового рекорду. Чи варто чекати на здешевлення?

Сьогодні яблука найпопулярніших сортів коштують мінімум у 1,5 раза дорожче, ніж рік тому. На початку жовтня найбільше зростання цін зафіксовано на яблука сорту «Ліголь», які торік коштували вдвічі дешевше. Суттєво подорожчали за рік і яблука сортів «Чемпіон» та «Декоста» — на 70% і 80% відповідно. Зростають ціни на яблука таких сортів, як «Голден», «Ренет Симиренка» і «Гала».

На Житньому ринку, що в Житомирі, найдешевші яблука — 13 грн./кг, однак за «хороші й солодкі» доведеться викласти від 18 грн. Наприклад, діапазон цін на фрукти сорту «Голден» коливаються від 16 до 23 грн. Продавці з «фруктово-овочевих» яток зізналися, що бажали б кращих продажів. Так, яблука купують, однак назвати таку торгівлю жвавою язик не повернеться. «Мабуть, через те, що ціни нині на все зросли, то й доводиться обирати між тими чи іншими видами продуктів, а яблука вважаються у тому переліку — другорядними, як кажуть, якщо залишаться гроші», — пояснюють торговці. До речі, не багато такого товару — й у господинь, які приїздять торгувати на ринок із сіл. Ціни в них різняться: одна править 25 грн. за купку гарних яблук, інші — по 15 і навіть 10 грн. за фрукти гіршого товарного вигляду. «Багатим цьогорічний урожай яблук не назвеш», — поскаржилися нам продавчині. Цим пояснюють зростання цін на цей товар і експерти.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 18 жовтня 2019